Volgens het oude reglement zou de landmeterscursus eindigen in Juli van het 3e jaar, zoodat dan nog slechts een gedeelte van de voor de candidaten bestemde leerstof zou zijn behan deld; noodzakelijk was het daarom de landmetersstudie geheel gelijk te doen loopen met de propaedeutische- en de candi- daatsstudie der landbouwhoogeschool, waardoor de geheele leer stof kan worden behandeld en de examens gelijktijdig met die der landbouwhoogeschool kunnen worden afgenomen. Verder werd vastgelegd vroeger bestond daaromtrent geene regeling dat alle examens op dezelfde wijze zullen worden afgenomen als die der landbouwhoogeschool, terwijl het eindelijk ook nog noodig bleek,-dat toehoorders zouden kunnen worden toegelaten ook voor die lessen, die niet gelijk zijn met die der landbouwhoogeschool. Overeenkomstig de bepalingen van het nieuwe reglement is er dus eerst in Januari examen. Bovenstaande inlichtingen werden ons welwillend verstrekt van wege het bestuur van den landmeterscursus, waarvoor wij hier nog gaarne onze dank betuigen. Het nieuwe reglement voor den landmeterscursus luidt thans aldus: Artikel 1. Er bestaat te Wageningen een cursus tot het verkrijgen van het diploma van landmeter, omvattende 2 studieperioden. Artikel 2. De studie aan dezen cursus omvat de volgende vakken: 7°. IÓ4 I». Theoretische en toegepaste wiskunde; 2°. Lagere en hoogere geodesie en kadastrale techniek; 3°- Hydraulica 4°- Natuurkunde 5°- Cultuurtechniek 6°. Agrogeologie; Houtteelt en boschrenterekening; 8°. Akker- en weidebouw; 9°. Staathuishoudkunde en statistiek; 10°. Landhuishoudkunde ii». Nederlandsch agrarisch recht; 12°. Burgerlijk administratief en fiscaal recht; 13°. Kadastrale en hypothecaire administratie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 172