zitter van den verwoesten bodem de oude grenzen van zijn perceel weder worden aangewezen, doch tevens kunnen desge- wenscht afrondingen plaats hebben of zelfs eene algemeene ruilverkaveling remembrementworden ontworpen en dat alles op kosten van den Staat. Niet gilleen de «associations syndi cates» doch ook «Commissions Communales», waarin ook een 6-tal grondeigenaren zitting hebben, kunnen hierbij de leiding geven. De laatste alinea van art. 7 dezer wet schrijft voor, dat bij maatregel van bestuur de noodige voorschriften zullen worden gegeven voor hare toepassing en hieraan is voldaan bij decreet van den President der Republiek van 10 September 1920, op genomen in het Journal OfficieU van 15 September 1920. In de 67 artikelen van dit lijvig decreet wordt alles geregeld betreffende de werkzaamheden, die uit de toepassing der wet van 4 Maart 1919 voort kunnen komen, te weten: i°. «Reconstitution des limites anciennes et, le cas échéant, opérations d'échange et de remembrement amiables» 20. «Détermination de nouvelles limites par lotisse- ment». Art. 4 van het decreet wil verder, dat de uitvoering der werk zaamheden slechts mag worden toevertrouwd aan personen, die krachtens hun beroep of hunne technische ontwikkeling daarvoor geschikt zijn en voor moeten komen op eene lijst, die door den prefect wordt bijgehouden. Art. 64 a 66 handelen eindelijk over de vernieuwing van het kadaster als gevolg van «remembrement» en «lotissement». Onze fransche collega's staan hier voor eene reusachtige, doch dankbare taak. Om zooveel mogelijk tegemoet te komen aan het gemis van geschoolde krachten is thans aan de «Ecole supérieure du génie rural» een cursus geopend, waar door een 5-tal deskun digen een 42-tal voordrachten zullen worden gehouden over de verschillende onderdeelen der ruilverkavelingsaangelegenheden. M. Poiree zal in 10 voordrachten handelen over: Du morcel- lement, de la dispersion et de 1'enclave des propriétês rurales; historique et économie du remembrementconstitution pratique des associations syndicatesapplication pratique de la legislation 170

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 178