179 op dit gebied? Verder hierop in te gaan zou mij weer te ver voeren van het beoogde doel. Ik hoop hiermede mijne collega's in Nederland een klein begrip gegeven te hebben van dit recht, omdat er zoo dikwijls melding van gemaakt wordt. Het Eigendomskadaster heeft met het Inlandsch-bezitsrecht geen bemoeienis en het wordt ge administreerd door het Landrente-Kadaster, waarover in de geschiedenisvan het Kadaster nog eenige mededeelingen. Met een enkel woord wil ik nog mededeelen, dat het Com munaal bezitsrecht kan geconverteerd worden in erfelijk indivi dueel bezitsrecht, wat de bouwgronden betreft. Zie verder tevens «Agrarisch-Eigendom». (Wordt vervolgd.) J. H. Raeven. BERICHTEN. Met ingang van i Dec. 1921 is L. J. Roborgh, ingenieur verificateur van het kadaster te Leeuwarden benoemd tot inge nieur-verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage, terwijl met ingang van 1 Februari 1922 is benoemd tot ingenieur-verificateur van het kadaster te Leeuwarden G. 01denziel, thans landmeter van het kadaster te Assen. Aan den landmeter van het kadaster R. A. M. Vermeulen te Rotterdam is vergund om tot 1 Januari 1923 in dienst te blijven. Met ingang van 1 November 1921 zijn benoemd tot landmeter van het kadaster en werkzaam gesteld op de plaatsen, achter hunne namen vermeld: C. D. Wolters AmsterdamJ. W. De genhart [Amsterdam), H. J. Arnold [Leiden), F. Dijkstra [Rotterdam), J. A. M. aan den Dijk [Utrecht), W. Joost en ('s-Gravenhage), H. Hardorff (de Bilt), G. Kikkert (Roermond). Aan den landmeter van het kadaster J. van Os te Zierikzee is, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1922 eervol ont slag verleend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 187