HET NIEUWE KADASTER VAN DE GEMEENTE DIEREN. Aanteekeningen van den ingenieur-verificateur van het kadaster te Arnhem bij ingekomen rapporten, December 1Q20. a. Letters van cultuarperceelen. De Staatscommissie (30 Juli f906 No. 75) stelt voor: verplichte ambtelijke opmeting van gedeelten van eigendomsperceelen vóór de overdracht of bezwaring. Betwijfeld mag worden of de notaris wel handelt overeenkomstig art. 37 der wet op het notarisambt, indien hij, ter kadastrale aanduiding, gebruik maakt van de letters van cultuur perceelen. In elk geval kan dit gebruik in onderhandsche akten niet voor komen worden, zoolang geen verbod is uitgevaardigd. Alsdan zal, bij overdracht, boeking in het meetregister (No. 9) en ambtelijke meting, na opmaking van een proces-verbaal, moeten volgen, dus na de overschrijving der akte. Bij bezwaring van een, door een letter aangeduid, cultuurper ceel zal de grens van het bezwaarde deel even onzeker zijn als thans bij bezwaring door aanduiding met het kad. nommer van hetzelfde perceel. Wijl echter de letters van de cultuurperceelen in de h}?potheekregisters onbekend zijn, zal er geen certificaat van onbezwaardheid van het overige deel van het eigendomsper ceel kunnen afgegeven worden dan na opmaking van een proces verbaal van grensregeling en ambtelijke opmeting. b. Hyphotheek op een deel van een eigendomsperceel. Regel is, dat een eigendomsperceel door een afzonderlijk kadaster- nommer aangeduid, uitsluitend bepaald wordt door grenzen van eigendom(wetsontwerp grensregeling art. 11) zooals die bij pro ces-verbaal van grensregeling zijn vastgesteld. Medewerking van hypotheekhouders bij de vaststelling van die grenzen is uitgesloten. (Wetsontwerp op de grensregeling art 1, 9 en 12). Wel kunnen zij medewerken aan de vaststelling van hypotheekgrenzen, die niet tevens eigendomsgrenzen zijri. Deze grenzen worden alleen opgenomen in een proces-verbaal en laten, na roiement, geen spoor achter in de kadastrale bescheiden. 3i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 35