33 procesverbaal opgemaakt, dat voldoet aan de voorschriften voor meetbrieven, ontworpen door de Staatscommissie (Verslag bl. 229). Bij bezwaring zonder overdracht heeft geen vernommering plaats, doch verleent, voor de akte en voor de boekhouding, de perceel- letter in het proces-verbaal dezelfde diensten als een apart per- ceelnommer. Bij de opmaking van dat proces-verbaal zal, in dit geval, de hypothecaire geldschieter ook opgeroepen kunnen worden ter medewerking aan de vaststelling van de hypotheekgrens (zie ook het gewijzigd art. 32 wetsontwerp grensregeling, Verslag Reorg. Comm. blz. 141). Wordt het bezwaarde deel van een eigendomsperceel verkocht of geëxecuteerd, dan wordt dat deel in de akte door de perceel- letter van het proces-verbaal aangeduid en staat het absoluut vast, dat de hypotheekgrens eigendomsgrens wordt door de overschrij der akte, zonder dat opmeting of opmaking van een proces verbaal noodig of ook maar wenschelijk is.( Bezwaring van een deel van een eigendomsperceel, zonder nadere kadastrale omschrijving en zonder opmaking van een proces-verbaal levert in het nieuwe kadaster even groote bezwaren als in het oude en wordt bij het ontwerp van bovenbedoelden algemeenen maatregel van bestuur, art. 4, uitgesloten. c. Erfdienstbaarheden. Bij erfdienstbaarheden kan dezelfde weg gevolgd worden als bij hypotheek. Er wordt een proces-verbaal opgemaakt, waarbij de grens van het belaste deel wordt vastgesteld en door een letter aangeduid. Ter verduidelijking kunnen gebouwen ook op het proces-verbaal geteekend worden. In het reg. 69 kan dan op de zelfde wijze naar het proces-verbaal verwezen worden als voor hypotheek in het reg. 69a. «De betrouwbare draad» die thans door het kadaster loopt, blijft behouden, omdat de aanduiding van een perceel in het proces-verbaal met een letter dezelfde diensten bewijst als thans het nommer op het kadastrale plan. I. Boer Hz.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 37