58 f Revue Mensuelle des plus récentes publications présentée par la Librairie Européenne. Paris. P. Pistre, Boulevard Saint-Germain, 38. Mars 1921. BOEKAANKONDIGING. Einführung in die «Ebene Trigonometrie», von Prof. Dr. Ing. P. Werkmeister. Mit 100 Figuren. Stuttgart, Verlag von Konrad Wittwer, 1921. Dit handige boekje van Prof. Werkmeister is bestemd voor leerlingen van middelbare technische scholen; indeeling en behandeling der stof zijn gekozen in overeenstemming met dit doel. Het wil den leerling voorbereiden voor diepere studie op het gebied der practische Trigonometrie, zooals die in meer uit voerige werken, bijv. in het mooie <Lehr- und Handbuch der ebenen und spharischen Trigonometrie» van Prof. Dr. E. Hammer wordt behandeld. Het werkje vormt Band 4 van Wittwers «Technische Hilfs- bücher» en gebonden in een stevig linnen bandje is het verkrijgbaar voor 22 Mark. T. POLÊE. OESTERR. ZEITSCHRIFJ FÜR VERMESSUNGSWESEN. Naar aanleiding van den door de Nederlandsche Collega's ver leenden steun ten behoeve van het Oesterr. Zeitschrift für Ver- messungswesen is een schrijven ingekomen van het Bestuur van den Oesterr. Geometer-Verein, waarin de dank wordt betuigd van de in de maand Februari ter «VI Ordentliche Haupt- versammlung» samengekomen Oostenrijksche Collega's en tevens de gelegenheid wordt benut, «um allen niederliindischen Ge- ometer die besten Grüsze von Ihren Oesterr. Kollegen zu übermitteln». Aan allen, die belang stellen in het Oesterr. Zeitschrift für Ver- messungswesen, zal het op aanvrage gaarne door mij ter lezing worden toegezonden. De Redacteur-Bibliothecaris, T. Polêe.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 62