strooming van dit gehucht. Over Frechen, waar nog de groote bruinkoolgroeve in oogenschouw werd genomen, ging het gezel schap daarna terug naar Keulen, waar de excursie werd ontbonden. De deelnemers van kadastrale zijde konden zich den volgenden dag aan het Kulturamtsgebouw te Düsseldorf nog op de hoogte stellen van alle bescheiden betreffende de technische uitvoering eener geheel gereed gekomen ruilverkaveling, waarbij een vol ledig overzicht werd verkregen van alle verrichte bureau- en terreinwerkzaamheden. De hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» kan met voldoening terug zien op deze zoo wel geslaagde, leerzame en belangstellingwek- kende excursie; laten we hopen, dat wettelijke regeling spoedig de gelegenheid moge geven tot ruimere toepassing der ruilver kaveling ook hier te lande. T. Polêe. DURE PORTEFEUILLES. Daar de bij de firma Immig te Rotterdam verkrijgbare porte feuilles voor het nieuwe doordruksysteem zeer duur zijn (ƒ17.50), hebben de landmeters te Winschoten eene dergelijke portefeuille bij den boekbinder Wolters aldaar laten maken voor ƒ6. Bij grootere hoeveelheid wil de heer Wolters de prijs zelfs terugbrengen tot 5.De portefeuille wordt gemaakt van zwart wasdoek en lijkt mij zelfs solider dan die der firma Immig De aluminiumplaat kan bij iederen loodgieter besteld worden en kost ongeveer ƒ1.50. H. Vermeulen. LANDMETERSCURSUS AAN DE LANDBOUW- HOOGESCHOOL TE WAGENINGEN. Geslaagd zijn voor het propaedeutisch examen: Mej. Ch. J. Boot, A. W. Goetmakers en R. Lunshof. tol De N. V. Electr. Kantoorboekenfabriek en Linieerlnrichting v/h A. J. Eilan der A.Jzn. te Deventer biedt deze portefeuilles aan voor ƒ15.geheel compleet met cartonnen raam, aluminiumplaat en celluloidtasch. Teekenramen afzonderlijk, een- zijdig gesloten ƒ4.50, geheel open ƒ4.25.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 101