meetlijn weder op het terrein uit te bakenen of te meten en de verplichting om bij zijn werkzaamheden met alle toekomstige terreinsveranderingen rekening te houden den Landmeter nu een maal niet kan worden opgelegd. Onzen beleefden dank aan de Redactie voor de verleende plaatsruimte, zouden we gaarne vergezeld doen gaan van de mededeeling dat de zetter onze bedoeling niet heeft weergegeven toen hij «ook» plaatste in stede van «ons» en «de» voor «een», onderscheidenlijk in regel 12 v. o., pag. 94 en in regel 3, pag. 98. E. Rieuwerts de Vries. ARTIKEL 99 I. K. 2e EN 3e LID. «De bewaarder teekent op den Staat N°. 75 aan, op welken dag deze bij hem inkomt. Het tijdstip van deze ontvangst wordt aangemerkt als dat van het ontstaan der nieuwe perceelen. De bewaarder zendt de metingstukken uiterlijk binnen vijf dagen na de ontvangst aan den controleur.» Op 1 Augustus 1918 zijn bovenstaande ministerieele voorschriften in werking getreden. Het staat nu vast, wanneer nieuwe kada strale perceelen zijn ontstaan en dus de oude perceelen zijn ver vallen. Onder de vorige instructies was dit niet bepaald en het gevolg hiervan was, dat aan de verschillende kantoren hierom trent verschillende opvattingen bestonden. Het tijdstip der ont vangst is een bepaald oogenblik. Het schijnt evenwel niet de bedoeling te zijn te streng op dit oogenblik te letten. Was dat wel de bedoeling geweest, dan had het eerste lid van het artikel ook moeten bepalen, dat aangeteekend moest worden op welk oogenblik de staat inkomt. Nu alleen de dag wordt aangeteekend, staat alleen vast, dat de nieuwe nummers op dien dag, dus in den duur van den kantoortijd, zijn ontstaan, waaruit noodwendig volgt, dat op dien dag ook nog de oude nnmrners hebben bestaan. Het is in verband met Artikel 37, 2e lid der Wet op het Notarisambt, luidende: «De gebouwde en ongebouwde eigen dommen zullen in alle akten, bestemd om in de registers der ii7

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 117