wordt, dat alleen 's Maandags nieuwe perceelen mogen worden gevormd, dan kan men dit bereiken door «Het tijdstip van deze ontvangst wordt aangemerkt als dat van het ontstaan der nieuwe perceelen» te vervangen door: «De nieuwe perceelen ontstaan op den Maandag, volgende op den dag, waarop de staat bij den bewaarder is ingekomen. Is die Maandag een christelijke feest dag, dan treedt daarvoor in de plaats de eerstvolgende kantoor dag. Die dag wordt mede op den Staat, N°. 75 aangeteekend.» Het slot van het derde lid zou dan ook gewijzigd moeten worden en b.v. aldus kunnen luiden: «De bewaarder zendt de metingstukken uiterlijk binnen 10 dagen na ontvangst aan den controleur». Het tijdstip van de ontvangst wordt dan niet meer in het artikel genoemd. Door het ontstaan der nummers op den Maandag kunnen ook de oude nummers op dien dag nog gebruikt worden. Met een extract legger van den Maandag kan een notaris dan veilig zijn akten klaar maken voor de heele week en zélfs nog voor den volgenden Maandag. Als artikel 99 in door mij aange geven zin gewijzigd werd, zou het regel worden, dat 's Maandags morgens het eerste werk aan de bewaringen zou zijn: de bij werking van de registers N°s. 71, 69 en 69a Van den ouden toestand zou dan op den Maandag geen extract of inzage meer worden gegeven. Dat alléén bij de akten van hypotheekstelling en niet bij die van eigendomsoverdracht zich in de praktijk moeilijkheden voor doen bij het voldoen aan het voorschrift van art. 37 N. W„ vindt zijn grond in art. 120 4e. lid. I. K. luidende: «het indienen van een akte van rectificatie kan niet gevorderd worden, wanneer in een akte nummers voorkomen, welke veranderd zijn, doch welke verandering nog niet aan de belanghebbenden is medegedeeld.» Algemeen wordt aangenomen, dat de veranderingen geacht worden aan de belanghebbenden te zijn medegedeeld na afloop van de tervisieligging der Staten N°. 75 ten gemeentehuize, dat is tegen woordig 1 Mei. Ook voor notarieële akten wordt art. 120 4e. lid als geldend toegepast. De notaris wordt er door gevrijwaard voor de in art. 37 N. W. tegen hem geeischte boete, wanneer hij in een akte een pas vervallen nummer gebruikt. De akte is rechtsgeldig, al is niet voldaan aan het wetsvoorschrift. Praktisch is het wel, thans art. 120 4e lid ook op notarieële akten van 120

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 120