I 26 aan hem te verkoopen een stuk grond, gelegen in de desa Pasarbesar, ter hoofdplaats Soerabaia, groot 440 vierkant-; meters, breeder omschreven bij den overgelegden meetbrief, gedagteekend Soerabaia 11 Mei 1920, No. 311, en zulks tegen betaling van 1320.(een duizend drie honderd twintig gulden) onder voorwaarde, dat het langs de Noordoostgrens en aan de Noord oostzijde van het perceel loopend gedeelte van den weg door den eigenaar ten genoegen van het Hoofd van plaatselijk bestuur in goeden staat worde onderhouden, bij niet-voldoening aan welk beding die plaatselijke bestuurder bevoegd zal zijn op kosten van den eigenaar in dat onderhoud te doen voorzien met bepaling wijders dat de vorenuitgedrukte bereidverklaring als van rechtswege vervallen moet worden beschouwd en ingeval ten gevolge van de aanvaarding van die bereidverklaring door den belanghebbende, tusschen het Land én dien belanghebbende eene overeenkomst mocht zijn tot stand gekomen, ook deze overeenkomst als van rechtswege ontbonden moet worden aangemerkt, bijaldien de inschrijving van het toegezegd eigendoms recht in de daarvoor bestemde openbare registers ten name van den be langhebbende niet zal zijn geschied uiterlijk binnen zes maanden na de dagteekening van dit besluit, dan wel indien deze termijn door het hoofd van gewestelijk bestuur mocht zijn verlengd voor het verstrijken van den door dat bestuurshoofd bepaalden dag. UITTREKSEL dezes zal worden verleend aan den Directeur van Binnenlandsch Bestuur, de Algemeene Rekenkamer, den Resident van Soerabaia en den verzoeker tot inlichting en naricht. Stemt overeen met voorz. Register, De Gouvernemenls- Secretaris, (w.g.) Helb! Aan den Heer G. Th. O. Mager, te Soerabaia. Afstand in Recht van Gebruik. Door het Gouvernement wordt slechts sporadisch van dit Recht gebruik gemaakt tot het uitgeven van Gouvernements gronden, zoodat we de perceelen zelden m de Kadastrale registers aan treffen. Meestal treedt in de plaats van dit recht of wel Recht van Opstal, of Erfpacht of huur. Men treft wel hier en daar perceelen aan, die tot steun aan kerkelijke of liefdadige instellingen voor onbepaalden tijd zijn uitgegeven, in welk geval de afkoopsom aan het Gouvernement

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 126