met den Redacteur, verzonden uitnoodigingen om medewerking werden allen zeer ten genoege van de afzenders iugewilligd- Te dezer plaatse moge dan ook den op den omslag van het Tijdschrift vermelden heeren medewerkers voor de door hen betoonde belangelooze bereidwilligheid nog een openlijk woord van dank worden gebracht. Ten aanzien van het voorgestelde wetsontwerp op de grond belasting heeft het Bestuur, zooals den leden trouwens reeds bekend is, den Minister van Financiën, onmiddellijk na zijn op treden, zoowel mondeling als schriftelijk, de meening der Ver- eeniging doen kennen. Later, n.l. in het verslag van de gehouden besprekingen naar aanleiding van het rapport der reorganisatie commissie, vond het Bestuur nog gelegenheid, Z. E. opnieuw te wijzen op de wenschelijkheid, de eigen aangifte als grondslag" van heffing der grondbelasting te nemen, voor welk denkbeeld de Vereeniging zich op de laatste vergadering unoniem uitsprak. Het wetsontwerp is evenwel in het afgeloopen zittingjaar niet meer in behandeling gekomen, waaruit in verband met de prijs daling van den grond afgeleid mag worden, dat de kans op in voering sterk is verminderd. Het Beroep van het Bestuur op de leden, om meer zichtbare blijken van belangstelling voor de ruilverkaveling aan den dag te leggen, heeft tot heden niet tot het gewenschte resultaat ge leid. Wel ontving het Bestuur, ook na zijn laatste mededeeling, nog bericht, dat enkele leden lid van de eene of andere afdeeling zijn geworden, maar van de oprichting van nieuwe afdeelingen, als gevolg van aansporing daartoe door leden der Vereeniging, kwam het Bestuur niets ter oore. Het wetsontwerp op de ruilverkaveling heeft de Tweede Kamer nog niet bereikt, doch uit goede bron vernam het Bestuur, dat het Departement van Landbouw van meening is, dat het in het nieuwe zittingjaar spoedig zal worden ingediend. Moge dit inder daad het geval zijn! Met ingang van i Mei j.l. werd onze Voorzitter tot Ingenieur- Verificateur benoemd, als gevolg waarvan hij de hem zoo uit stekend toevertrouwde leiding der Vereeniging niet langer kon blijven voeren. De beide andere bestuursleden achtten voor de rest van het jaar aanvulling der vacature door middel van een referendum niet noodzakelijk, verklaarden zich evenwel be- i3i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 131