reid, hiertoe te zullen overgaan, indien de meerderheid der afdee- lingen zulks wenschen zou. Slechts twee afdeelingen gaven' dien wensch te kennen, zoodat het Bestuur geen reden vond, op zijn besluit terug te komen. Amsterdam, 13 Juli 1922. De Secretaris J. H. J. Houben. INGEKOMEN BOEKWERKEN. a. Unie van Zuid-Afrika. Rapport van de Landmetings- Kommissie, aangesteld door Zijn Koninklike Hoogheid de Goeverneur-Generaal, om onderzoek in te stellen in zaken be treffende het landmeten. Aangeboden aan beide Huizen van het Parlement, op Last van Zijn Koninklike Hoogheid de Gouverneur-Generaal. Kaapstad, 192 1. Dit werk ontvangen «with the Compliments of the Director of the Trigonometrical-Survey bevat eene mooie «Kaart aantonende Geodetiese Opmeting van Zuid- Afrika en Vorderingen van de Sekondaire Driehoeksmeting van de Kaap Provincie». Het Driehoeksnet strekt zich uit van Afrika's Zuidpunt (Cape Agulhas op 340 50' Z.B.) noordwaarts tot ongeveer 23° 30' Z.B. en overspant dus een gebied van meer dan ii Breedte graden. Wij hopen later uitvoeriger op dit Rapport terug te komen, terwijl wij hier gaarne onzen dank betuigen aan den schenker, den heer W. C. van der Sterr, Director of the Trigonometrical Survey. b. Société Beige de Géomètres. Exercice 1922. Bulletin trimestriel (ie Trimestrê). Dit Bulletin -ontvangen van den heer H. van Hoecke, Beëedigde Landmeter-Schatter te Melle, Trésorier de la Comité Central de la Société Beige de Géomètres bevat o. a. eene lijst der namen van de 470 leden dezer vereeniging. Den schenker betuigen wij hierbij gaarne onzen dank. c. Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde, 9e Jaargang 1921/22, N°. VI. Groningen, P. Noordhof f, Prijs /6,-r- per jaargang. d. Christiaan Huygens. Internationaal Mathematisch 132

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 132