VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. De Algemeene Vergadering zal dit jaar worden gehouden te Amersfoort (Hotel Monopool) op den 28 en 29 Augustus en gepaard gaan met een bezoek aan de Phototechnische afdeeling van het vliegkamp te Soesterberg, alwaar de heer H. J. Sar, ie Luitenant, Chef van den Phototechnischen Dienst der Lucht- vaartafdeeling, eene voordracht zal houden over: De Luchtfotografie, hare ontwikkeling en toepassing. BERICHTEN. De aspirant-landmeters te Wageningen zijn van 17 Juli tot en met 15 September gedetacheerd bij den gewonen velddienst, de candidaat-landmeters van het derde studiejaar van 17 Juli tot en met 15 Augustus bij den gewonen velddienst en van 16 Augustus tot en met 15 September bij controles der Grondbelasting, die van het tweede studiejaar van 17 Juli tot en met 15 Augustus bij de hypothecaire boekhouding en van 16 Augustus tot en met 15 September bij den gewonen velddienst, die van het eerste studiejaar van 17 Juli' tot met 15 September bij de kadastrale boekhouding. Dit jaar zal te Wageningen voor 10 jongelieden gelegenheid bestaan om in opleiding te worden genomen voor de betrekking van landmeter bij den Indischen kadastralen dienst. Met ingang van 1 Augustus 1922 zijn benoemd tot teekenaar, van het Kadaster K. Prakken te Oranjewoud, Mej. C. J. A. Verstelle en Mej. F. J. Bouff beiden te Middelburg. Zij zijn werkzaam gesteld resp. te Leeuwarden, Breda en Eindhoven. Behalve deze drie hebben nog elf volontairs een voldoend examen voor teekenaar afgelegd. Met ingang van 1 Augustus 1922 zijn verplaatst de teekenaars: J. H. H. Bongaerts van Eindhoven naar Zutphen, J. Pie- terson van Groningen naar Zutphen en J. F. Gleusteen van 's-Gravenhage naar Zutphen. 134

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 134