148 in- en overschrijvingsregisters. In den gevaarlijken tusschentijd, die maanden kan duren, heeft de verkrijger of de verkooper vrij spel, om usurpatie te plegen. Niet het eigendomskadaster zal grondslag zijn voor aanduiding van gedeelten van eigendommen bij overdracht en bezwaring, doch het belastingkadaster. Deze regelen moeten consequent voeren en hebben gevoerd tot de volgende voorschriften: a. afschaffing der zoogenaamde globale metingen van andere dan eigendomsgrenzen waarmee zoo groote besparing van kosten was bereikt. b. na aanvraag van particulieren tweemaal aanwijzing en meting van een over te dragen of te bezwaren deel van een eigendom, de eerste maal ter toepassing in het belastingkadaster, de tweede maal ter toepassing in het eigendomskadaster. c. recherche naar bezwaardheid bij elke overdracht, bezwaring of roiement van een deel van een eigendom. Deze voorschriften heb ik op de proef gesteld door ze toe te passsen op de veranderingen in de perceelsindeeling, in den eigen dom en in de hypotheken, gedurende enkele jaren, van den zuid westelijken hoek van het Prins Hendrik Park te Bussum, waar voor al de noodige gegevens mij toevallig ten dienste stonden, daar deze mij in afschriften werden verstrekt als lid der Staats commissie 1906, met het doel een proef te nemen met verschil lende voorgeslagen boekhoudingen voor de hypotheken en de overdrachten. Deze gegevens nu zijn toegepast zoowel overeenkomstig de bovenaangehaalde voorschriften als overeenkomstig de voorschriften der Staatscommissie 1906. Het resultaat blijkt uit de volgende cijfers. Grensaanwijzingen door be langhebbenden Processen-Verbaal Metingen Nieuwe perceelnommers. 6 8 6 6 16 AANTAL. Voorschriften van 22 Juli 1921, N°. 96. Systeem der Staatscommissie 1906. 14 14 42

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 148