151 op Kerstmis-Eiland, gelegen op 200 mijlen ten Zuiden van Java, waar de totale verduistering ongeveer 31/2 minuut duurt. Eene ster van de 6e grootte is dan bedekt door de Zon, doch binnen een kring van 2° straal staan dan nog een 20 tal andere van de 3e tot de.9e grootte, waarvan de dichtstbijzijnde op ongeveer 1/4° afstand van den zonnerand eene schijnbare ver plaatsing moet ondergaan van ongeveer o".87 en de verst ver wijderde van o".23. Voor de heldere der (3 van de Maagd op ongeveer 1 lU° afstand van den'zonnerand bedraagt de schijn bare verplaatsing nog o".3.i) Andere expedities hebben station gekozen te Wallal (bij Perth) en te Goondiwindi en Stanthorpe in Australië. T. POLÊE. VERSLAG VAN DE ALGEMEENE VERGADERING TE AMERSFOORT OP 28 AUG. 1922. Aanwezig de HeerenBakker, v. d. Berg, de Bie, Boddé, v. d. Bout, Burger, Daleboudt, Degenhart, v. d. Deure, Dieperink, Dogterom, aan den Dijk, G. W. v. Dijk, F. Dijkstra, J. Dijkstra, Feteris, Fortuin, v. Gastel, v. Ger- ven, A. Hamelberg, P. J. Hamelberg, Hartman, Heines, Hof, Horstman, Houben, Hoving, Ilsen, Joosten, F. Kater, P. Kater, Kiers, Kikkert, Kleefstra, Klompe, de Korver, v. Mameren, Meindersma, Mulder, de Neyn, v. Hoogwerff, Oosterman, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Polêe, G. Pollen, Rethmeyer, van Riel, W. v. Riessen, Roelofs, de Ruiter, Schooleman, Schram, Smeulders, Smit, Soer, Tichelaar, Verhoeven, v. d. Voort, Vos, Westerhuis, Wolters en Zijlstra (62). Ingediende Voorstellen e. Voorstel van de afdeeling Friesland: De afdeeling stelt voor om onder de «medewerkers» aan het tijdschrift ook een controleur van de grondbelasting op te nemen. Toelichting: Het is de Afd. Friesland opgevallen, dat in ons tijdschrift, dat toch ook indirect voor de grondbelasting dient, zoo 1) Dr. J. Stein S. J. in Hemel en Dampkring, 1922, blz. 167.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 151