152 weinig artikelen over grondbelasting voorkomen. Ook zou op deze manier de animositeit tusschen de corpsen kunnen verminderen. f. Voorstel der afdeeling Breda tot wijziging van artikel 21 Huish. Reglement. In de eerste alinea te laten vervallen de woorden«welke groslijst op de algemëene vergadering door de aanwezige leden kan worden aangevuld», en daarvoor in de plaats te stellen: «onder mededeeling, dat de voorgestelden bereid zijn een eventueele benoeming aan te nemen». De tweede alinea te lezen als volgt: «De verkiezing van de redacteuren van het Tijdschrift heeft op soortgelijke wijze plaats, met dit verschil, dat voor deze verkiezing de groslijst op de algemeene vergadering door de aanwezige leden kan worden aangevuld. De namen enz.» g. Voorstel der afdeeling Zutphen Art. 31 van het Huishoudelijk Reglement worde aangevuld met de volgende woorden «of indien minstens twintig daartoe stemgerechtigde leden of twee afdeelingen dit verzoeken» in te voegen tusschen de woorden «acht» en «bij referendum». De Heer Hou ben opent de vergadering en memoreert dat, zeer tot spijt van het bestuur, deze vergadering niet meer geleid kan worden door den Heer de Korver, De overige bestuurs leden zijn overeengekomen, dat thans het secretariaat zal worden waargenomen door den Heer Smit, terwijl de Heer Houben de vergadering zal leiden. Deze brengt alsnog dank aan den Heer de Korver, voor de wijze, waarop hij, zij het ook voor korten tijd, als voorzitter de belangen van de Vereeniging heeft behartigd en ook daarna met het bestuur voeling heeft gehouden (applaus). Ingekomen was een kennisgeving van verhindering van den Heer J. F. A. van Riessen, alsmede een brief van de Heeren Daleboudt c.s., welke op voorstel van den voorzitter na punt i zal worden behandeld. Achtereenvolgens worden de Notulen en het Verslag zonder besprekingen goedgekeurd. Als redacteur van het tijdschrift wordt de Heer T. Polêe bij acclamatie herkozen, die de benoeming wederom aanvaardt en daarvoor de instemming van de vergadering in ontvangst heeft te nemen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 152