Bij het voorstel van de afd. Friesland (punt vraagt de Heer Vos allereerst of er wel een van de controleurs bereid zal zijn, vaste medewerker te worden, wijst vervolgens de Heer Rethmeier op de kosten van het tijdschrift, welke nu reeds zoo hoog zijn, dat buitengewone maatregelen getroffen zullen moeten worden om het tekort te dekken. Door de voorgetstelde uitbreiding van het aantal vaste medewerkers zullen de kosten nog meer stijgen. De Heer de Korver betoogt, dat bij de samenstelling van het corps «vaste medewerkers» ernstig overleg gepleegd is tusschen bestuur en redactie. Hij vraagt daarom het oordeel van den redacteur over het voorstel, maar heeft persoonlijk be zwaar tegen de uitbreiding met een ongenoemden controleur, over wiens capaciteiten wij dus in't geheel niet kunnen oordeelen. Noodig acht hij het niet, daar één van de tegenwoordige vaste medewerkers toch zéér zeker volkomen bevoegd is, over de grond belasting artikelen te publiceeren en het zelfs de vraag is of juist bij verschil van inzicht de animositeit, welke gelukkig sterk ver mindert, niet grooter zal worden. De Heer Polêe zet uiteen, dat de artikelen van een vasten medewerker zonder meer worden opgenomen. Van beoordeeling dier bijdragen is geen sprake, wat wel het geval kan zijn met artikelen, welke door anderen ter plaatsing worden gezonden. Daarom is in de keuze van de vaste medewerkers dan ook waar borg gezocht voor het gehalte hunner bijdragen. Die waarborg mist de spr. in het voorstel. Maar ook zonder dat zullen bijdragen van controleurs steeds welkom zijn. Waar de voorstellers wijzen op de animositeit tusschen de corpsen, stelt spr. er prijs op te verklaren, dat tusschen de redactie en de controleurs toch zeker nimmer sprake is geweest van animositeit. Hij ontraadt het voorstel ook om de meerdere kosten, waar nu reeds herhaaldelijk de kopie lang op plaatsing moet wachten. Nadat de heer Klompe er nog op gewezen had, dat het voornaamste doel van het voorstel was om meerdere artikelen over grondbelasting opgenomen te zien, en de voorzitter namens het bestuur het voorstel ontraden had om finantieele redenen, werd dit in stemming gebracht en met groote meerderheid ver worpen (6 vóór). Punt f. De Heer de Korver wijst er op, dat de bestuurs- 153

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 153