verkiezing onmogelijk zou worden, indien geen enkele candidaat was opgegeven. De Heer Dogterom acht het tweede gedeelte van het eerste voorstel zeer aanbevelenswaardig, maar verklaart tegen het eerste gedeelte te zijn, waarom hij splitsing van het voorstel in overweging geeft. De voorzitter onderschrijft het bezwaar van den Heer de Kor ver en acht daarom in ieder geval aanvulling noodzakelijk. Hij verklaart echter tegen het voorstel te zijn, ook tegen het tweede gedeelte, daar een candidaat het wel van het aantal stemmen, waarmede hij gekozen is, kan laten afhangen of hij de benoeming zal aanvaarden en dus de gevraagde mededeeling te voren dikwijls niet zal kunnen geven. Ook de Heer v. d. Deure acht beperking in de keuze onge- wenscht. De Heer Horstman verzoekt om te voorkomen, dat een verkiezing bij gebrek aan opgegeven cadidaten onmogelijk zou worden, het voorstel aldus te amendeeren «welke groslijst alleen dan op de algemeene vergadering kan worden aangevuld, indien niet meer dan 2 leden voor elke functie zijn gesteld». Nadat dit laatste voorstel met 33 tegen 20 verworpen is, wordt ook het oorspronkelijke voorstel met groote meerderheid verworpen. Het tweede gedeelte van het voorstel is hiermede tevens van de baan. Punt g. De voorzitter bestrijdt dit voorstel, dat een gevolg is van hetgeen in 't afgeloopen jaar is voorgevallen. Hij wijst erop dat de overige bestuursleden zelf het best kunnen beoordeelen of voorziening in een tusschentijdsche vacature wenschelijk of noodzakelijk is en neemt aan, dat zij in 't algemeen zeer zeker niet op onvoltalligheid gesteld zullen zijn, daar dit hun meer werk geeft en hunne verantwoordelijkheid vergroot. Ook achten de voorstellers zijns inziens het werk en de kosten aan een referen dum verbonden te gering. Bovendien vindt hij het onjuist dat een beslissing in handen gelegd wordt van 20 leden of van twee afdeelingen of juister van de meerderheid in twee afdeelingen. Hij ziet niet in dat de voorgestelde wijziging gewenscht is, omdat hij overtuigd is dat ook in de toekomst in soortgelijke gevallen het bestuur advies zal vragen aan alle afdeelingen en bij onvol talligheid ook bij ernstige beslissingen overleg met de afdee lingen zal plegen. Het voorstel wordt daarna verworpen met 35 tegen 18 stemmen. '54

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 154