155 Punt h. De Heeren J. F. A. van Riessen en Zijlstra hebben schriftelijk meegedeeld niet voor een benoeming in aanmerking te willen komen. De Heer Roel of s stelt namens de afd. Assen dezelfde candidaten als de afd. Friesland. Verkiezing Voorzitter: Uitgebracht 62 stemmen waarvan 2 blanco en 2 van onwaarde. Hiervan verkregen de Heeren Houben 39, Oosterman 7, Heines 4, H. J. Pieters en Kloosterboer, ieder 2 en Klompe, de Neyn van Hoogwerff, Smeulders en Zijlstra ieder 1 stem. Verkozen alzoo de heer J. H. J. Houben, die, de vergadering dankend voor het in hem gestelde vertrouwen, de benoeming aanvaardt. Verkiezing bestuurslid: ie stemming: ter Plegt 20, Heines 13, Oosterman 6, Kloosterboer 4, H. J. Pieters 3, de Bie 2, Zijlstra 2, Klompe 1, deNeijn van Hoogwerff 1, Stakman 1, Vos 1, blanco 3 en van onwaarden 2. (totaal 59). 2e stemming: tjer Plegt 27, Heines 20, Oosterman 6, H. J. Pieters 1 en blanco 5 stemmen, (totaal 59). Herstemming tusschen de heeren ter Plegt en Heines: ter Plegt 31, Heines 25, blanco 3, van onwaarde 1. Zoodat ge kozen is de heer P. J. ter Plegt, die niet aanwezig.is, maar telegrafisch zich bereid verklaarde voorloopig voor een jaar de functie te aanvaarden. Punt i. Voor de plaats van bijeenkomst in 1923, werd, indien de vergadering één dag duurt, Utrecht aangewezen; mocht de bijeenkomst twee dagen duren, dan gaf de vergadering de voor keur aan Amsterdam. Hierna kwam nog aan de orde een verzoek van de adspirant- Landmeters te Wageningen om ondersteuning van hun verzoek schrift aan den Minister van Financien, waarin zij vragen, onmiddellijke aanstelling tot landmeter na het eindexamen te Wageningen en plaatsing op de ranglijst boven de candidaat- landmeters. De Voorzitter geeft een 6 verzicht van de gevoerde correspon-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 155