'57 doen. Hij wijst erop, dat het voorstel betreffende de salarissen der nieuwe adspiranten er éen is van den grooten stapel, welke aan het salarisbureau op afdoening wacht. Daar deze salarissen toch vóór Januari vastgesteld moeten zijn, zou het Departement op spsedige afdoening kunnen aandringen. Dat gebeurt her haaldelijk, ook door andere Departementen, waaraan steeds gevolg wordt gegeven. Het bestuur zou zulks aan het Hoofdbestuur kunnen verzoeken. In de tweede plaats gaat het erom of de adspiranten vóór de candidaten moeten gaan. Daarover wil hij geen oordeel uitspreken. En in de derde plaars moet beslist worden, of onze vereeni- ging op directe aanstelling moet aandringen. Hij hoopt, dat de vergadering in dat opzicht als één man achter het bestuur zal staan en het dienstbelang in het oog zal houden. De heer W. van Riessen vestigt er nog de aandacht op, dat mogelijk zou zijn, dat zij als landmeter werden aangesteld en daarna gedurende eenigen tijd werden toegevoegd aan een ouderen collega. Ook de heer I. V. te Arnhem achtte zulks heel goed mogelijk. De heer Smit verklaarde, dat het bestuur blijft weigeren om directe aanstelling te verzoeken, maar dat het overtuigd is van de onbillijkheid, welke gelegen zou zijn in volkomen gelijkstelling met de candidaten. Daarom verklaart het bestuur zich bereid in den geest van het door den heer de Korver gesprokene aan te dringen op spoedige vaststelling der salarissen voor de nieuwe adspiranten en dan tevens te verzoeken om bij de vaststelling dier salarissen aan de adspiranten onmiddellijk één of twee dienst jaren toe te kennen, alsmede bij eventueel gelijktijdige benoeming de adspiranten boven de candidaten op de ranglijst te plaatsen- Met deze toezegging verklaarde de heer W. van Riessen zich namens de adspiranten voldaan en ging de vergadering accoord. Na den lunch werd een bezoek gebracht aan het Vliegkamp te Soesterberg, waar na een inleidend woord van den Voorzitter door den Heer J. H. Sar een voordracht werd gehouden over: «De Luchtfotografie, hare ontwikkeling en toepassing». Van deze rede zal in ons tijdschrift een verslag worden opgenomen. 1 j Met het oog op de beperkte ruimte in deze aflevering en de belangrijkheid van het onderwerp zal het verslag dezer rede worden opgenomen in eene volgende aflevering. Polêk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 157