t5s Aan het einde van de interessante voordracht bracht de voorzitter aan den spreker warmen dank. Nadat vervolgens nog een bezoek gebracht was aan het atelier, werd de tocht besloten met een samenkomst in de Officiers- cantine, waar aan de leden de thee werd aangeboden. W. SMIT Jr. HULDIGING PROF. HEUVELINK. Den ien October j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer H. J. Heuvelink zijn benoeming tot hoogleeraar in de Geodetische Wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft aan vaardde. Voor onze Vereeniging is Professor Heuvelink geen onbekende, daar immers alle jongere landmeters zijn colleges hebben gevolgd. Zij zijn daarbij in de gelegenheid geweest zijn liefde voor de hem opgelegde taak en zijn hulpvaardigheid niet alleen jegens de studenten, maar jegens allen, die met hem in aanraking komen, te leeren kennen en waardeeren. Het zal hun dan ook niet verwonderen, dat bij de huldiging, die op 4 October j.l. in een versierde zaal der Technische Hooge school plaats vond, een talrijke opkomst van belangstellenden viel waar te nemen. Den jubilaris werd achtereenvolgens toegesproken door de heeren Prof. van Roijen, rector-magnificus der T. H., Prof. Muller, Wegerif (namens huldigingscomité), Prof. Kraus, Vening Meines (namens oud-leerlingen), Polderman, oud-chef van het Kadaster in Ned.-Indië en Weijgers, Inspecteur van het Kadaster, die hem allen, onder aanbieding hunner gelukwenschen, hulde brachten en dank zegden voor ondervonden medewerking of voorlichting. In het bijzonder zij hier vermeld, dat de laatste spreker het woord voerde als Hoofd der Afdeeling Hypotheken en Kadaster aan het Departement van Financiën, bij welke af deeling de Rijksdriehoeksmeting administratief is ingedeeld en tevens dankte voor hetgeen Prof. Heuvelink door zijn mede werking aan de opleiding van tal van adspirant-landmeters voor ons dienstvak heeft gedaan. De huldiging ging vergezeld van de aanbieding eener plaquette, Waarn. Secretaris.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 158