164 druksysteem, omdat hierdoor de assisteerende teekenaars zich meer dan vroeger met het opmaken van metingstukken konden bezig houden. Het is mij bekend, dat nog vele landmeters onkundig zijn van de gunstige resultaten van deze werkwijze, hetzij uit onverklaar bare antipathie er tegen of wel doordat zij niet in staat worden gesteld ervaring op te doen en ik vrees, dat deze tegenzin door het oordeel van een gezaghebbend man als de Heer Boer zal worden aangewakkerd. Daarom heb ik gemeend deze regelen niet in de pen te moeten houden en ik blijf ervan overtuigd, dat een ernstige onbevooroordeelde kennismaking tot sympathie zal voeren. J. H. de Wal. RUILVERKAVELING. a. Ingevolge art. 8 van het Huishoudelijk Reglement had den 9 Sep tember j. 1. in het gebouw der Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem de vergadering plaats van de Afdeeling „Arnhem en Omstrekenvan de Hoofdafdeeling „Ruilverkaveling" der Nederlandsche Heidemaatschappij, ter bespreking van de Agenda der Algemeene Vergadering dier Hoofd afdeeling. Aan het slot der vergadering werden nog eenige mededeelingen gedaan betreffende de excursie naar de Rijnprovincie, terwijl verder van gedachten werd gewisseld naar aanleiding van het Wetsontwerp op de Ruilverkaveling. b. Ter voldoening aan art. 12 der Statuten werd den 14 Sept. j.l. in de „Tuinzaal" der Buitensocieteit te Zwolle de 2e Algemeene Vergadering gehouden van de Hoofdafdeeling „Ruilverkaveling" der Nederlandsche Heidemaatschappij. De vergadering was niet druk bezocht, doch er heerschte een prettige recht gezellige toon. Gedurende het afgeloopen jaar traden als buitengewoon lid der Hoofd afdeeling toe Het Kon. Ned. Landbouw-ComitéDe Overijselsche Mij. van Land bouw; Het Genootschap ter bevordering van den Landbouw in Drenthe en De Aartsdiocesane R. C. Boeren- en Tuindersbond. Ter vorgadering waren o. a. vertegenwoordigd de afdeelingen Amsterdam door den heer Joh. F. de Freese (6 stemmen) Arnhem T. Polêe (2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 164