i&5 Rouveen door den heer A. Timmerman (i stem Staphorst J. Vos (2 stemmen) De vertegenwoordiger van Arnhem bracht namens de Commissie voor het nazien der rekening en verantwoording'over 1921 daarover verslag uit; de rekening en verantwoording bedroeg in ontvangsten ƒ332,50 en in uitgaven 3458,1 81/2. Het tekort ten bedrage van /3i25,681/2 werd weder evenals ten vorigen jare -aangezuiverd door de Ned. Heide maatschappij; dank werd gebracht aan het bestuur en de directie dier maatschappij voor het goede beheer. Als Voorzitter der Hoofdafdeeling werd herkozen Mr. J. F. baron van Haersolte met op een na algemeene stemmen. Aan het slot der vergadering werden door den heer van Leusen eenige mededeelingen gedaan betreffende het Wetsontwerp op de Ruil verkaveling, terwijl het bestuur werd gemachtigd om uit naam der Algemeene Vergadering zoodra het bestuur het gunstige oogenblik daarvoor ge komen acht tot de Regeering het verzoek te richten tot spoedige behandeling van dit wetsontwerp. Landmeters van het Kadaster, voor U behoeft het geen nader betoog, dat de bodemopbrengst een der voornaamste factoren van den nationalen welstand in hooge mate kan worden bevorderd door betere indeeling van den grondsluit U dus allen aan bij de Hoofdafdeeling „Ruilverkaveling", steunt het schoone streven der Ned. Heidemaatschappij; bezoekt tromv de vergaderingen en poogt ieder eigenaar of gebruiker van den vaderlandschen bodem te overtuigen van het groote nut van „Ruil verkaveling" T. Polêe. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Als nieuwe leden onzer Vereeniging zijn toegetreden de candidaat- landmeters: J. H. B. van Beukering, B. A. van den Bosch, W. Poort man, C. L. van Osch, W. A. van der Werff, R. J. de Wit en J. W. G. Meerstadt. LANDMETERSCURSUS AAN DE LANDBOUWHOOGE- SCHOOL TE WAGENINGEN. Geslaagd zijn voor het propaedeutisch examen: J. Gonlag en A. J. Pasman.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 165