2. Hoofdstukken uit de lagere geodesie. 3- Hoofdstukken uit de kadastrale techniek. 4. Hoofdstukken uit het administratief en fiscaal recht. 5. Stelstels van boekhouding van de zakelijke rechten. 2e gdeelteomvattende, behalve de vakken of onderdeelen van vakken van het eerste gedeelte, waarin nog geen voldoend examen is afgelegd, de overige, in Art. 8 van het Reglement bedoelde vakken of onderdeelen van vakken. In de volgende afleveringen hopen wij achtereenvolgens een en ander mede te deelen over de opleiding der landmeters in Zwitserland, Duitschland, Oostenrijk en de Successie Staten, Frankrijk en HET KADASTRALE VRAAGSTUK IN NED.-INDIË. IV. Agrarische Regelingen. Conversie in Agrarisch-Eigendom. Bij afstand in eigendom zal blijken, dat de Inlander evenals iedere Europeaan of Vreemde Oosterling gronden in Westersch- eigendom kan aanvragen en verkrijgen, tegen betaling van eene afkoopsom aan het Gouvernement. Door de Regeering is voor den Inlander tevens de mogelijkheid geschapen om zijn erfelijk individueel bezit om te zetten in Agrarisch-eigendom» om niet. Polak deelt dienaangaande het navolgende mede: Ingevolge het bepaalde bij de vierde alinea der Agrarische wet j° art. 4 van het Agr. Besluit, werd bij Koninklijk Be sluit van 16 April 1872 N°. 29 (Ind. Stbl. 117) eene regeling vastgesteld betreffende de vervanging van het erfelijk individueel gebruiksrecht op grond door eigendom, be kend onder den naam van »Agrarisch-Eigendom». Deze Eigendom wijkt in zoover af van het bij artikel 570 (625) van het B. W. omschreven recht, dat de Inlandsche houder ten aanzien van den in dien rechtsstaat gebrachten grond in hetzelfde maatschappelijke verband blijft, waarin hij te voren verkeerde, n.l. uit hoofde van zijn recht op den grond, onderworpen blijft aan de Heeren- en Cultuurdienst plichtigheid en aan de verplichtingen jegens de Gemeente, 22

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 22