25 Is de termijn tot het aanteekenen van verzet verstreken en is er geen verzet gedaan of is het verzet ongegrond verklaard en heeft het vonnis, waarbij dit geschiedde, kracht van gewijsde bekomen, dan brengt de President het verzoek in de eerstvolgende vergadering van den Landraad, die, wanneer alle stukken in orde bevonden worden, het dadelijk bij een in 't openbaar uit te spreken vonnis toewijst, (art. 12). Van dit vonnis wordt door den Griffier van den Landraad binnen 8 dagen na die uitspraak weer een authentiek afschrift gezonden aan het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, waarvan weer afkondiging in de Desa plaats heeft, zooals hiervoor is aangegeven, en weer is een tijd van drie maanden gesteld, dat ook tegen dit vonnis verzet kan worden aangeteekend, doch op andere gronden of ook door andere personen als de eerste maal. De zaak dient dan weer opnieuw bij den Landraad op dezelfde wijze als hiervoor aangegeven, waarna de definitieve toewijzing of afwijzing bij vonnis plaats heeft. (art. 13). De Griffier zendt daarna een authentiek afschrift van dit von nis van toewijzing aan het Hoofd van Plaatselijk Bestuur, dat onverwijld het noodige verricht om namens den Gouverneur- Generaal, aan den verzoeker den eigendom af te staan. (art. 14). Deze stukken zendt het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur aan den Ambtenaar belast met de inschrijving, teneinde hem in de gelegenheid te stellen de eigendomsakte op te maken en doet tevens aan den belanghebbende, die daarbij echter niet behoeft tegenwoordig te zijn, dag en uur mededeelen, waarop de eigen dom zal worden afgestaan, (art. 15). Op dien aangegeven datum verklaart het Hoofd van het PI. Best. in naam van den Gouverneur-Generaal tegen den Ambte naar belast met de inschrijving, dat aan den verzoeker den eigen dom wordt afgestaan van den grond in het vonnis bedoeld onder de voorwaarden, welke hiervoor bij de inleiding in algemeene trek ken reeds zijn aangegeven. Van deze verklaring wordt eene akte opgemaakt en eene grosse aan belanghebbende uitgereikt, (art. 16). Het zal den lezer opgevallen zijn, welke voorzorgen hier ge nomen zijn, om benadeeling van derden enz. te voorkomen, en die we om niet verklaarbare wijze missen bij het uitgeven van perceelen in Westersch Eigendom, waar gehandeld wordt naar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 25