47 2°. Omdat voor de kadastrale aanduiding in akten ook gebruik gemaakt zal worden van de letters der cultuurperceelen, behoort aan aanvragen van particulieren om op hunne kosten een bepaald stuk grond gedeelte van een eigendoms-perceel op te meten en met een letter in de kadastrale bescheiden aan te duiden in het algemeen gevolg gegeven te worden. Deze vorm van particulier werk komt overeen met de zoogenaamde splitsingen van thans dezelfde overwegingen, waarom thans soms verzoeken om splitsing niet worden ingewilligd, behooren in Dieren ook te geiden. 3°. Aan aanvragen van particulieren om opneming van be staande grenzen van zakelijke rechten, die nog niet als zoo danig op het kadastrale plan voorkomen, moet ambtshalve gevolg gegeven worden. Zoo is het mogelijk dat ook op opmeting en nummering van vóór i Januari 1922 hypothecair verbonden terreinen, van met eene erfdienstbaarheid bezwaarde of in beslag genomen gedeelten van eigendomsperceelen prijs wordt gesteld. In ieder geval is het noodzakelijk, dat in Dieren aan der gelijke aanvragen onmiddellijk voldaan wordt. 4°. Alle polygoonzijden en meetlijnen behooren, zoodra zij voor de eerste maal voor den bijhoudingsdienst worden opgezet, aangemeten te worden aan de daarlangs gelegen vaste terrein- voorwerpen, die daarvoor in aanmerking komen. 5°. De afronding der aflezing op de meetveer wordt niet verder doorgevoerd dan bij het bestaande kadaster gebruikelijk is. 6°. Bij het opmeten van z.g. eigendomsgrenzen worden de hoekpunten van de veelhoeken, die eigendomsgrenzen vormen, zooveel mogelijk zelf ter plaatse bepaald en aan den technischen grondslag vastgemeten. Het verdient aanbeveling ook de lengte dier veelhoekszijden te bepalen. 7°. Grenzen van cultuurperceelen, waaronder begrepen platte gronden van gebouwen, worden in het algemeen opgemeten aan de grenzen van het eigendomsperceel, waarbinnen zij gelegen zijn. 8°. Voor de aanduiding der cultuurperceelen worde geen ge bruik meer gemaakt van de letter c. Met het oog op de bijhouding en de raadpleging der nieuwe kadastrale bescheiden door het publiek werd de bewaarder uit- genoodigd: i°. de cartons voor de boekhouding te doen bijhouden over-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 47