49 748/15 (a< en c) 70. Overeenkomstig sub 5 en 6 te handelen ingeval gedeelten van eigendomsperceelen in beslag genomen worden. De ingenieur-verificateur van het kadaster heeft met het ge meentebestuur van Rheden in overleg te treden, teneinde zooveel mogelijk storing van kadastrale vaste punten te voorkomen. Door raadpleging van de ten raadhuize te deponeeren veldaan- teekeningen kan genoemd gemeentebestuur bij het ontwerpen van plannen, waarbij grondwerk moet worden verricht, zich steeds ervan vergewissen of daarbij ook kadastrale verzekeringen gevaar loopen. Is uitvoering van dergelijke werkzaamheden niet mogelijk zonder verwijdering dier verzekeringen, dan zou het gemeentebestuur tijdig den kadastralen dienst moeten waarschuwen. Bij de toezending van het nieuwe kadaster werd aan het ge meentebestuur medegedeeld, dat vernieuwing van de cartons en van de kastjes voor de berging dier cartons, alleen kan geschieden op kosten der gemeente en dat van het veldwerk der hermeting, hetwelk steeds ter beschikking van den landmeter van het kadaster moet blijven, kosteloos inzage aan belanghebbenden kan worden gegeven. Tot zoover de boven aangehaalde Ministeriëele Resolutie. Bij schrijven van den heer Ingenieur-Verificateur van het Kadaster, d.d. 15 Februari 1922, N°. 5/9345 werd verder aan de landmeters te Arnhem medegedeeld, dat aan den landmeter belast met den bijhoudingsdienst in de gemeente Dieren zijn toegezonden een 43 tal bescheiden, betrekking hebbende op de toepassing van bovenstaande voorschriften op de mutaties, welke in het tijdperk van Mei 1900 tot November 1908 voorkwamen in een zich van boerderij tot villapark ontwikkelend deel der gemeente Bussum (Zuid- Westelijk deel van het Prins Hendrik Park), met verzoek deze bescheiden als voorbeeld te raadplegen bij het opmaken van bij- houdingsstukken voor het nieuwe kadaster der gemeente Dieren en ze ter beschikking te stellen van andere landmeters, met de opmaking van dergelijke stukken belast. De gegevens betreffende bovenbedoelde mutaties werden inder tijd ter beschikking gesteld van de leden der Staatscommissie 1906, om van dienst te zijn bij de vele vraagstukken, die door 1006

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 49