54 Commissie. De Commissie was op i Januari 1920 samengesteld als volgt: Leden: Dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen c. i., voorzitter; Hk. J. Heuvel ink c. i., secretaris; Dr. J. J. A. Muller; Dr. J. P. Kuenen; Dr. A. A. Nijland. Ambtshalve leden: de hoofdingenieur van den Waterstaat, belast met den algemeenen dienst, W. F. Stoel c. i.; de chef der afdeeling Hydro- graphie van het Departement van Marine, J. M. Phaff, kapitein ter zee- titulair; de directeur van de militaire verkenningen, I. H. Reijnders, kapitein van den generalen staf en de ingenieur-verificateur van het kadaster te Utrecht, P. J. Hogenhuis. Op 1 November 1920 trad de kapitein ter zee-titulair J. M. Phaff af als chef der afdeeling Hydrographie van het Departement van Marine en werd opgevolgd door den kapitein ter zee-titulair J. L. H. Luymes. Vergaderingen. Ter bespreking van hare aangelegenheden vergaderde de Commissie éénmaal te 's-Gravenhage. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1908 aan den Staat geschonken biblio theek onderging, evenals in overige jaren, uitbreiding, doordat ons mede lid Heuvelink de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Ook werden enkele boekwerken ten geschenke ontvangen. Betrekkingen met de buitenlandsclie leden der internationale vereeniging voor aardmeting. De internationale betrekkingen bleven nog beperkt tot die met de weinige in den oorlog neutraal gebleven landen. De voorzitter onderhield zooveel mogelijk de oude betrekkingen, mede met het oog op de geregelde voortzetting van de waarnemingen en be rekeningen ter bepaling van de veranderlijkheid der poolshoogte. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1920: de primaire driehoeksmeting; de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige plaatsbepaling; de slingerwaarnemingen; de waterpassing.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 54