met elkander werden uitgevoerd, maar onafhankelijk van elkander werden vereffend, en dat dientengevolge, na aanbrengen van de in de tafel voor komende waarden der correcties, de Pruisische waarden voor andere gemeenschappelijke punten dan Klifsberg, in den regel blijven verschillen van de Nederlandsche. Leiden Delft 3 Mei !92i- De Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, H. G. v. d. Sande Bakhuyzen, Voorzitter. Hk. J. Heuvelink, Secretaris. RUILVERKAVELING. In overleg met het Bestuur der Afdeeling Arnhem van de Hoofdafdeeling Ruilverkaveling en der Afdeeling Arnhem en O. der Nederlandsche Heidemaatschappij werd den 7en Maart j.l. in het «Landbouwhuis» te Arnhem (Nieuwe Plein) eene ver gadering belegd, waarin door den Heer H. J. van Leusen, Inspecteur der Heidemaatschappij, eene voordracht werd gehouden over cRuilverkaveling», ten einde hen, die met het doel der Hoofdafdeeling sympathiseeren, in de gelegenheid te stellen nader met haar streven vertrouwd te raken en als lid der afdeeling Arnhem toe te treden. De vergadering was vrij goed bezocht, de voordracht werd met veel belangstelling gevolgd, zooals ook bleek uit de naar aanleiding daarvan gestelde vragen en na afloop der vergadering kon weder eene vermeerdering van het ledental worden gecon stateerd. Daar de afdeeling hare werkzaamheden eerst met het begin van dit jaar heeft aangevangen, was er geen rekening en ver antwoording, jaarverslag en bestuursverkiezing aan de orde, wèl moest echter een afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering worden gekozen, waarvoor de Redacteur van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde werd aangewezen. Wij wijzen hier nogmaals op de dringende noodzakelijkheid om van kadastrale zijde het streven der Heidemaatschappij en 64

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 64