J. D. G. SCHUURING Met ingang van i Mei a.s. is aan den Hoofddirecteur der Registratie, op diens verzoek, eervol ontslag verleend. Met ge mengde gevoelens hebben wij van dit besluit kennis genomen. Gunnen wij den aftredenden Hoofdambtenaar eenerzijds gaarne een rustigen levensavond, anderzijds hebben we hem als Hoofd der Afdeeling Registratie enz. zoodanig leeren waardeeren, dat wij hem noode zien heengaan. Zoo vaak het Bestuur een onder houd bij hem aanvroeg, werd dit welwillend verleend en telkens hadden wij gelegenheid te constateeren, dat hij zich met groote belangstelling in de kadastrale vraagstukken inwerkte en zoowel bij overeenstemming als bij verschil van inzicht, met eerlijkheid en rondborstigheid, zijne meening naast of tegenover de onze plaatste. Ofschoon registratieman, heeft hij meer dan eens getoond, ook de belangen der kadasterambtenaren te begrijpen en metter daad te behartigen, als wij hem van de billijkheid onzer wenschen konden overtuigen. Starre eenzijdigheid was hem vreemd. Wij hopen, dat hij nog vele jaren een welverdiende rust moge genieten. Het Bestuur. DE TOEPASSING VAN PUNTTRANSFORMATIES IN DE LANDMEETKUNDE. a. Inleiding. Het onderwerp, dat ik in de hier volgende bladzijden zal be handelen is niet nieuw. Toen bij het kadaster omstreeks 1870 werd gebroken met het oude Fransche voorschrift, de metingen van een gemeente te steunen op een speciaal daarvoor aange- x) Het hier volgende «woord» van het Bestuur onzer Vereeniging was bestemd voor de vorige aflevering van ons tijdschrift, doch kwam te laat in om daarin nog te kunnen worden opgenomen. T. Polèe.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 69