worden; in den regel weet men wel of een schip een zeeschip, visschersschip of binnenschip is. Hoe precies de rangschikking der kaarten zou moeten zijn, kan eerst bepaald worden als van al de kantoren de gegevens bekend zijn. Dat het centraal bureau bepaald aan één der drukste bewaringen zou gevestigd blijven is m. i. in het geheel niet noodzakelijk. De groote kantoren eischen reeds zooveel van de werkkracht van den bewaarder, dat deze waarschijnlijk gaarne het centraal bureau zag overgaan naar een der kleine bewaringen, midden m het land gelegenwaar de bewaarder wel tijd zal kunnen vinden om zelf geregeld een en ander te controleeren. Dit argument zou nog zwaarder wegen, wanneer de algemeene maatregel van bestuur ook thans weer een dubbele boekhouding aan dat bureau zou voorschrijven; dan zou beslist de voorkeur verdienen, dit naar eene kleine bewaring over te brengen. Ik ben van de onder stelling uitgegaan, dat de algemeene maatregel van bestuur in geen geval nieuwe organen met nieuwe ambtenaren zal in het leven roepen, waar van thans bestaande instellingen kan worden gebruik gemaakt. Mochten we spoedig ook kennis kunnen nemen van den algemeenen maatregel van bestuur. M. A. Hollestelle. «I. K.»-BESPIEGELINGEN. Art. 56 juncto art. 82 geeft hoewel niet algemeen in kadastrale kringen aanleiding tot de meening, dat ook in alle gevallen waarin verouderde kadastrale voorstelling van den oever van den openbaren stroo.m, wordt vervangen door een afbeelding van den jongsten terreintoestand, het verband tusschen de ont staande kadastrale perceelen en die welke hebben afgedaan, be hoort te worden beoordeeld naar, of afgeleid uit, de verhouding tusschen hun beider voorstelling op de kaart, met andere meer kadastrale woorden, dat de verwijzing van oude naar nieuwe perceelen en omgekeerd, moet geschieden in overeenstemming met hun onderlinge verhouding zooals de hulpkaart die aangeeft. Zou die meening toegelaten kunnen worden? Dat hangt er van af hoe men de aangehaalde voorschriften leest. 9i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 91