g8 Alweer de vraag wie helpt ons hier aan een correcte verwijzing waarbij verbetering uitgesloten zou zijn. We kunnen nog wijzen op de derde constellatie van belangen, even als de andere aan de praktijk ontleend. Het Rijk, in dezen vertegenwoordigd door het Waterstaatsbe stuur, koopt voor rivierbelangen een meer of minder breede strook van een oeverlandperceel. Ter wille van dien eigendomsoverdracht wordt een akte opgemaakt, waarin heel terecht natuurlijk het object der transactie wordt omschreven als een aan de rivier grenzend deel van 't met zijn kadastraal nummer aangeduide oeverlandperceel, 't Kadaster meet en kaarteert en ontdekt dan dat het verkochte deel geheel en al, vlot en vrij, in de kadastrale rivier zwemt, d. w. z. dat het op de hulpkaart rivierwaarts ligt van de kadastrale oeverlijn, omdat het feitelijk is een deel van een in den loop der tijden aan 't oorspronkelijk gekadastreerde perceel ontstanen aanwas, welke niet als zoodanig in de kadastrale bescheiden werd opgenomen. Moeten we dan bij hoog en bij laag volhouden, dat het in de akte bedoelde terrein niet tot het oeverland heeft behoord, dat er dus eigenlijk niets is verkocht en de heele akte en alles wat tot haar bestaan aanleiding gaf, van onwaarde is of verklaard moet worden, of zullen we moeten erkennen dat er hier iets aan de kadastrale kaart haperde, dat al werd er geen fout begaan, er toch iets te verbeteren valt? E. Rieuwerts de Vries. (Wordt vervolgd.) DE VEREENIG1NG «GEODESIE» TE WAGENINGEN. Sedert 1905 bestond reeds te Wageningen de vereeniging «Studiebelangen», welke vereeniging zich ten doel stelt de belangen van alle studenten op het gebied van de studie te be hartigen, o.a. door het in overleg treden met autoriteiten in zake studie-belangen; door het doen houden van voordrachten over alle onderwerpen in het belang der studeerenden; door het geven van inlichtingen omtrent de studie aan buitenstaanden; door het houden van excursies der leden. Tengevolge van de uiteenloopende belangen van de verschil lende studierichtingen is de vereeniging in 5 afdeelingen ge splitst, waarvan de laatste afdeeling noodzakelijk werd, toen de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 98