99 «Landmeterscursus» aan de Landbouw-Hoogeschool werd verbonden. Deze afdeeling, de vereeniging «Geodesie», werd opgericht den 2 2en October 1919; als eerste voorzitter trad op de heer J. W. Degenhart. Daar de leden der vereeniging nog vreemd stonden tegenover de Wageningsche studietoestanden, moest de eerste tijd worden besteed aan de noodzakelijke oriënteering, terwijl het nieuwe der opleiding moeielijkheden medebracht, waardoor naar verschillende zijden moest worden geplooid. In 1920 traden als leden van het bestuur op de heeren: W. van Riessen, J. F. Ilsen en F. Harkink, waarvan de eerste als voorzitter; dit drietal werd ook in April 1921 in hun functies herkozen. De bemoeiingen van dit bestuur betroffen o. a. de examenregeling voor adspirant- en candidaat-landmeters, de toelage en het collegegeld, terwijl pogingen werden aange wend om sprekers te vinden tot het houden van voordrachten voor de vereeniging. In Februari 1922 werd de heer van Leusen, Inspecteur der Nederlandsche Heidemaatschappij bereid bevonden voor de vereeniging eene voordracht te houden over «Ruilverkaveling»; de belangstelling was groot en deze eerste lezing van «Geodesie» was een succes te noemen. Tengevolge van eenige wijziging in de organisatie van de vereeniging «Studiebelangen» werd «Geodesie» zelfstandiger en nam toe in kracht, mede door toename van het aantal leden, dat in October 1921 veertig bedroeg, zoodat «Geodesie» thans een der krachtigste afdeelingen van «Studiebelangen» is geworden. Sedert 9 Maart 1922 zijn leden van het bestuur: F. Schuur man, Voorzitter, W. A. van der Werff, Secretaris, L. Th. A. Jacobs, Pen n ingm eest er. Moge de jeugdige vereeniging voortgaan op den ingeslagen weg; dat zij groeie en bloeie. Potttr RUIL VERKAVELING. Teneinde de leden der hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» der Nederlandsche Heidemaatschappij in staat te stellen, zich door eigen aanschouwing een oordeel te vormen over hetgeen op het gebied van ruilverkaveling in de Rijnprovincie werd tot stand

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1922 | | pagina 99