Het lijkt mij toe, dat er geen bezwaar kan zijn, ook in de andere gemeenten zoo te handelen, althans met dat stelsel in een dier gemeenten een proef te laten nemen, daarin alle grenzen, welke geen eigendomsgrenzen zijn op de kadastrale kaarten in stippellijnen te laten trekken en bij afzonderlijken overgang van een geheel perceel, geheel of gedeeltelijk door stippellijnen inge sloten, de nieuwe eigendomsgrenzen te velde te laten aanwijzen, deze op te meten en daarna op die kaarten in volle zwarte lijnen te kaarteeren en de stippellijnen te radeeren, onverschillig of die al of niet met de volle lijnen overeenkomen. Rectificatie kon daarbij beperkt worden tot de gevallen, dat de k. aniet kon ge acht worden te voldoen aan den wettelijken eisch: de aanwijzing van de ligging van het verhandelde object. Het Kadaster zou zoodoende zeker gaandeweg in aanzien en beteekenis winnen voor de ligging der eigendomsgrenzen; con- sortboekingen, hypothecaire vermengingen en grensconflicten zouden grootendeels worden voorkomen. Waar hermeting noodig werd geacht, kon die plaats hebben zonder vernummering, behoudens bij splitsing, vereeniging, en zonder de filiatie der kadastrale nummers te verbreken. F. H. v. d. Linden van Sprankhuizen. HET ONTWERP-RUILVERKAVELINGSWET. In een den i2e» April j.l. te Amsterdam gehouden vergadering van de afdeeling Noord-Holland van de Broederschap van Candi- daat-Notarissen in Nederland en zijne Koloniën trad de heer H. H. Kreeftenberg, candidaat-notaris en landmeter van het kadaster te 's-Gravenhage, als spreker op over het ontwerp-Ruil- verkavelingswet. Spr. herinnert eraan, dat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde met de indiening in 1899 bij den toenmaligen directeur-generaal van den Landbouw, van eene, door den onlangs overleden landmeter Hoffmann samengestelde, memorie over landverlegging, den eersten stoot gegeven heeft tot eene wette lijke regeling van ruilverkaveling hier te lande. Het regeeringsvoorstel sluit ruilverkaveling van bouwterreinen, ii3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 113