Het dient vergezeld te gaan van een meetbrief opgemaakt door een daartoe bevoegd landmeter of wel van eene duidelijke schetsteekening van de ligging en de belendingen van het stuk grond, dat de verzoeker in R. v. Erfpacht wenscht te verkrijgen. De Resident doet het verzoekschrift met bijlagen in handen stellen van eene voor het plaatselijk onderzoek van erfpachts- aanvragen aangewezen Commissie, die zorg draagt voor de noodige afkondigingen en bekendmakingen in de betrokken Gemeenten en de naburige Desa's door het Hoofd van 't betreffende onder district. Gedurende een maand kunnen bezwaren worden inge diend bij voornoemde Commissie, Hoofd van het Plaatselijk Bestuur of onderdistrictshoofd. Het plaatselijk onderzoek, dat door de Commissie moet gehouden worden, dient te geschieden in tegenwoordigheid vSn den aanvrager of zijn gemachtigde. Van haar bevinden wordt proces-verbaal opgemaakt, hetgeen met de processen-verbaal opgemaakt van de ingediende bezwaren over het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur wordt toegezonden aan den Resident. Deze processen-verbaal worden niet opgemaakt, indien de gronden zoodanig gelegen of beplant zijn, dat ze ingevolge de bepalingen van het Agr. Besluit enz. niet voor uitgifte in aanmerking kunnen komen. In zoodanig geval wordt zulks per brief over het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur aan den Resident medegedeeld, die de processen-verbaal of den brief met zijn advies doorzendt aan den Directeur van Binnenlandsch Bestuur, waarop dan eene voorloopige toezegging of wel afwijzende beschikking der Regee ring volgt. Was een meetbrief overgelegd, zoo is eene definitieve toe zegging na het gehouden iste onderzoek in verband met de processen-verbaal niet uitgesloten. Na die voorloopige toezegging gaat de toekomstige Erfpachter over tot afbakening, afpaling zijner grenzen en voldoet verder aan de voorwaarden in die voorloopige toezegging gesteld. Was bij de aanvraag slechts eene schetsteekening overgelegd en heeft, in verband hiermede, de Regeering zich bepaald tot eene voorloopige toezegging van het begeerd erfpachtsrecht, zoo begeeft, nadat de schadeloosstellingen blijkens mededeeling van den aanvrager aan de bevolking zijn uitbetaald, het vereischte voorschot ter verrekening der opmetingskosten ten kantore van 123

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 123