BOEKAANKONDIGING. Fünfstellige logarithmisch-goniometrische Tafeln von Dr. Ing. h. c. Eduard Dolezal, Professor der Technischen Hoch- schule in Wien. (Verlag von L. W. Seidel Sohn, 1922). In de inleiding van dit mooie tafelwerk geeft Prof. Dolezal eerst een en ander over de theorie der logarithmen, waarna eene uitvoerige verklaring volgt van het gebruik der tafels; deze inleiding alleen heeft reeds een omvang van 41 bladzijden. Daarna volgen de 5 tafels betreffende de logarithmen der getallen 1 tot 10000; de logarithmen der goniometrische functies; de natuurlijke getallenwaarden dezer functies; booglengte, oppervlak, koordelengte en pijlhoogte voor deelen van den cirkel, benevens de kwadraten der getallen 1 tot 1000. Dit 5 tal tafels heeft een omvang van 105 bladzijden. Daarna volgen mathematische constanten en tabellen, eene uitvoerige verzameling van formules betreffende gonio metrie, vlakke- en spherische trigonometrie, astronomische en geodetische constanten, physische en chemische con stanten en eindelijk nog maat- en muntvergelijkingen, zoodat het geheele werk een omvang heeft van 41 -j- 140 bladzijden. De tafels zijn practisch ingericht, de druk is duidelijk en goed verzorgd, zoodat ook dit werk van Prof. Dolezal voor velen bij den arbeid een aangenaam hulpmiddel en prettige leidraad kan zijn. T. POLÊE. INGEKOMEN BOEKWERKEN. a. Jaarboek van het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut, N°. 98. Drie en zeventigste Jaargang, 1921. B. Aardmagnetisme. b. Jaarcijfers voor het Koninkrijk der Nederlanden. Rijk in Europa, 1921. Bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek. c. Auszüge aus den Dissertationen der Abteilungen für Ingenieur-bauwesen und Maschinenbau der Technischen Hoch- schule «Carolo-Wilhelmina» zu Braunschweig, 1919-1921. I 26

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 126