139 Voor een nieuw aangenomen groep Groningen en Noord-Drenthe, welke hieronder nader zal worden omschreven, werden de coördinaten der punten van den eersten rang berekend, naarmate de voortgang der metingen hiertoe gelegenheid bood. Uitkomsten der driehoeksmeting werden in 1921 beschikbaar gesteld: ten behoeve van het kadaster van punten in den omtrek van Asten, van Borne, van Baarlo, van Andijk en van Apeldoornen ten behoeve van den Rijkswaterstaat van punten langs de Nieuwe Maas en van punten in het gebied der Twenthe-kanalen. De rechthoekige coördinaten van alle punten in de groep Veluwe- Utrecht, waarvan de berekening reeds in 1920 was gereed gekomen, werden in een lijst gebracht. Ditzelfde geschiedde met de rechthoekige coördinaten in de groep Zuid-Overijssel en Oost-Gelderland, waarvan de berekening in den loop van 1921 werd voltooid. Van deze beide lijsten zijn reproducties vervaardigd en aan verschillende autoriteiten verzonden. Van de verzamelstaten van richt'ngen en afstanden, enz. in ieder der driehoekspunten, nader omschreven in het jaarverslag over 1920, kwamen zoo goed als geheel gereed die voor alle punten voorkomende in de groepen I Zuid-Limburg, III Zuid-Overijssel en Oost-Gelderland, V Veluwe-Utrecht en VII Zeeland. Daarin ontbreken slechts weinige ge tallen, welke betrekking hebben op richtingen naar punten in aansluitende groepen. De coördinaten-lijsten en de verzamelstaten geven samen de resultaten der secundaire driehoeksmeting. De tot einde 1921 bijgewerkte verzamelstaten dezer groepen werden in blauwdruk gereproduceerd en groepsgewijze gerangschikt in mappen, welke aan Z. E. den Minister van Financiën werden aangeboden. Bovendien werden zulke mappen uitgereikt aan de Ingenieurs-Verifica teurs van het Kadaster, binnen wier divisie de groep voorkomt en werd aan de afdeeling Hvdrographie van het Departement van Marine een map uitgereikt voor de groep Zeeland. Aan de, in het jaarverslag over 1920, omschreven tien aangenomen berekeningsgroepen werd een drietal groepen toegevoegd. Hiermede is de indeeling van het geheele secundaire driehoeksnet in berekenings groepen voltooid. Groep XI, Noord-Overijssel en Zuid-Drenthe, wordt ten Zuiden be grensd door de lijn KampenUelsen, ten Noorden door een lijn welke eerst den Tjonger volgt, daarna de lijn BoschbergGieten en ten Oosten door de provinciale grens tusschen Groningen en Drenthe. Groep XII, Groningen en Noord-Drenthe, sluit in het Zuiden onmid-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 139