6 51 Juni 140 dellijk aan bij Groep XI en wordt ten Westen door de provinciale grens tusschen Groningen en Friesland begrensd. Groep XIII, Friesland wordt gevormd door de provincie Friesland benoorden den Tjonger. Voor de groepen XI en XII is het plan van vereffening vervaardigd. De pijler van het primaire driehoekspunt Schoorl, die reeds in 1918 verzakt was, is in 1921 geheel verloren gegaan. Sterrekundige plaatsbepaling. Bepaling van de periodieke verandering van de breedte van Leiden. In het afgeloopen jaar heeft Dr. C. de Jong de waarnemingen met het Talcott-instrument, voor zoover het weer zulks toeliet, geregeld voort gezet. Het aantal waarnemingen, in de verschillende maanden volbracht, is in onderstaande tabel opgenomen. Maand. Aantal avonden. Aantal sterreparen. Januari 2 28 Februari 3 36 Maart 2 9 April 3 37 Mei 2 19 Augustus. 1 7 September 4 28 October 3 29 November 2 16 Totaal 28 260 Behalve met deze waarnemingen heeft de heer de Jong zich ook bezig gehouden met de herleiding der in vorige jaren door hem volbrachte waarnemingen. Het voornemen bestaat om in dit jaar de waarnemingen voorloopig te staken, en de beschikbare tijd geheel te gebruiken voor de berekening der oude waarnemingen. De heer Dr. H. J. Zwiers heeft zich beziggehouden met het opmaken van de uitkomsten der waarnemingen met het Talcott-instrnment, van 13 Juni 1899 tot 10 Juli 1900 door Dr. J. Stein S. J. en van n Juli 1900 tot 4 October 1906 door hem zei ven verricht. Hij heeft met nauw keurigheid al de grootheden bepaald, die bij de herleiding dezer waar nemingen een rol vervullen, de grootte van hun invloed bepaald en deze aan de uitkomsten aangebracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 140