146 Deze buitenwerking gestelde artikelen van het Ind. B. W. luiden: 616. De levering of opdragt van onroerende zaken geschiedt door het openbaar maken van de acte, op de wijze als in artikel 620 bepaald. 617. Alle acten, waarbij onroerende zaken worden vervreemd, toegescheiden, verdeeld, bezwaard of overgedragen, moeten, op straffe van nietigheid, in authentieken vorm worden opgemaakt. Als zoodanig worden mede beschouwd de in gebruike- lijken vorm afgegevene uittreksels uit de rollen of registers van het vendu-departement, strekkende tot bewijs van den verkoop van goederen, door tusschenkomst van genoemd departement bewerkstelligd, ingevolge daaromtrent bestaande of later vast te stellen verordeningen. 618. De acten van boedelscheiding, voor zoo verre die over onroerende goederen loopen, moeten mede worden open baar gemaakt op de wijze als bij art. 620 voorgeschreven. 619. Aan den verkrijger zal geen afschrift der acten van ver vreemding of boedelscheiding worden afgegeven, zonder daartoe door den vervreemder of den deelgenoot uitdrukke lijk verleende machtiging, hetzij bij de acte zelve, hetzij bij eene latere authentieke acte, alsdan gelijktijdig en op dezelfde wijze als de acte van vervreemding of scheiding openbaar te maken. Bij gebreke van zoodanige machtiging, zal de Bewaarder der hypotheken weigeren de acte ter openbaar making aan te nemen. Alle openbaarmaking, in strijd met deze bepaling is nietig, onverminderd de verantwoordelijk heid, zoowel van den Ambtenaar die, zonder de vereischte magtiging, het. afschrift heeft uitgegeven als van den Be waarder, die, zonder dat van die magtiging is gebleken, de openbaarmaking heeft gedaan. 620. Met inachtneming der voorschriften, vervat in de drie voor gaande artikelen, geschiedt de openbaarmaking door het overbrengen ten kantore van den Bewaarder der Hypotheken, binnen welks kring de te leveren of op te dragen onroe rende goederen zijn gelegen, van een authentiek en volledig afschrift der authentieke acte of van het vonnis, en door het te boek stellen van dit afschrift in het daartoe bestemd register.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 146