komsten tot overdracht van den eigendom van vaste goederen en van het Recht van Opstal daarop, voor hen verleden, de Vendumeesters van de vaste goederen te hunnen overstaan ver kocht en de Landmeters enz. van de ontvangen aangiften van overdracht, waartoe een afschrift wordt gezonden van het aangifte register (formulier 10) (art. 35 en 36). Om de in- of overschrijving van vaste goederen te kunnen bewerkstellingen, zullen de belanghebbenden (zoowel kooper als verkooper, art. 20) of hun gemachtigae(n) zich moeten vervoegen, op plaatsen waar een Raad van Justitie gevestigd is, bij den Griffier van denzelven en elders bij het Hoofd van het Gewestelijk Bestuur, welke Ambtenaar na de bewijzen van gerechtigheid, om tot de in- of overschrijving over te gaan, de quitantie van betaalde verpo7idi}ig, en alle andere, tot de in- dan wel overschrijving be- noodigde stukken, te hebben onderzocht en in orde bevonden, zal verleenen eene ordonnantie van storting in duplo, welke belang hebbende zal aanbieden aan den Ambtenaar (Ontvanger van 's Lands Kas) belast met het in ontvangst nemen van 't Recht van Overschrijving, van welke ordonnantie na gedane betaling ééne gekwiteerd aan den belanghebbende zal worden terugge geven (-ert. 13). Eerst op vertoon van deze gekwiteerde ordon nantie mag de Ambtenaar van I. en O. overgaan tot het pas- seeren der gerechtelijke akte. Bij verzuim wordt door den Amb tenaar van I. en O. verbeurd een boete gelijk aan het bedrag der belasting (art. 11). In geval van overschrijving van eenig vast goed met bizondere lasten of servituten bezwaard, hetzij die daarop reeds gevestigd zijn of gevestigd worden, is de Ambtenaar verplicht, op verbeurte eener boete van f 25.tot f 100.in de te passeeren akte op te nemen, met welke lasten en servituten het perceel bezwaard is (art. 27). De minuten lezer gerechtelijke akten worden verleden als authentieke akten en zullen moeten geteekend worden zoowel door de comparanten en degenen, die hen bijstaan, als door de Ambtenaren door en voor wie ze worden verleden (art. 22). Alle bescheiden, waaraan comparanten hunne bevoegdheid ontleenen, zullen in deze akten duidelijk worden omschreven. Wanneer deze bescheiden speciaal tot het passeeren der gerechtelijke akten verleend zijn, zullen zij aan de minuut gehecht worden, doch 153

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 153