155 Tijdschrift en H. O. De vermindering is grootendeels een gevolg van de inkrimping van het corps landmeters bij de cp i Januari ingevoerde districts-indeeling en dus blijvend. Finantiëel zal dus de Vereeniging minder sterk komen te staan, zoodat voorloopig de ingevoerde bezuinigingen moeten gehandhaafd worden. Dank zij deze bezuiniging, speciaal op het Tijdschrift, en het besluit der laatste jaarvergadering tot het heffen van een hoofdelijken omslag van de gewone leden, verdween het groote tekort geheel en kan voor 1924 een sluitende begrooting worden opgemaakt. Van de invoering van het in het vorig jaarverslag besproken wetsontwerp op de Grondbelasting is niets gekomen. In den loop van dit jaar werd echter door de regeering een wetsontwerp op de Ruilverkaveling ingediend, dat waarschijnlijk na de opening der Staten-Generaal in de 2e Kamer in behandeling zal komen. In verband daarmede richtte het Bestuur een aansporing tot de leden, dit ontwerp in studie te uemen, waaraan door verschillende kantoren werd voldaan. Op de aanstaande jaarvergadering zal het nu mogelijk zijn om, na deskundige inleiding, het ontwerp met kennis van zaken te bespreken. Mocht dit in de komende zittingsperiode het staatsblad bereiken, dan zal het jarenlange streven van verschillende personen en organisaties, ook van K. en L., tenslotte succes gehad hebben. De overige bestuurshandelingen waren van meer internen aard en zijn als zoodanig vermeld in het huishoudelijk orgaan. Sneek, 13 Juli 1923. De Secretaris, P. J. ter Plegt. IN MEMORIAM». W. J. VERHOEVEN. W. J. Verhoeven, geboren in 1859, werd den 1 Augustus 1878 aangesteld tot adspirant-landmeter bij het Kadaster; tengevolge van de eigenaardige verhoudingen bij den kadastralen dienst dier

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 155