156 dagen kon zijne benoeming tot landmeter eerst volgen met 1 April 1887. Als landmeter voor den kantoordienst was hij eerst werkzaam te Assen, waarna hij belast werd met de kadastrale boekhouding in de residentie 's-Gravenhage. Ter Algemeene Vergadering van 20 September 1915 werd hij gekozen tot Voorzitter onzer Vereeniging, welke functie door hem gedurende 2 driejarige perioden met tact en toewijding werd vervuld onder de moeielijke omstandigheden dier tijden. Den 24 Juli 1923 werd zijn levensdraad afgesneden; in vrien delijke herinnering blijven wij zijner gedenken. Zijn assche ruste in vrede! T. Polêe. BERICHTEN. Den 30 April j.l. werd door coll. K. J. Bes te Leiden met goed gevolg het doctoraal-examen in de rechtswetenschap af gelegd. Van harte hopen wij, dat het Mr. Bes gegeven moge zijn, zijne juridische kennis aan te kunnen wenden in dienst van het Kadaster, hetzij hier te lande of in onze Koloniën. De Algemeene Vergadering onzer Vereeniging zal plaats hebben op 10 September a.s., in «Café Central», jaarbeurs gebouw, te Utrecht. Lector van Riel zal de besprekingen betreffende «Ruilver kaveling» inleiden. De landmeters H. C. Hartman en C. D. Wolters, beiden te Amsterdam, zijn met ingang van 1 Juli 1923 tijdelijk ter be schikking gesteld van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing te Delft. Tot leden der commissie tot aanwijzing van candidaat-landmeters in 1923 zijn benoemd: 1. J. W. den Hartogh, ingenieur-verificateur van het Kadaster te Amsterdam, tevens voorzitter, 2. J. F. A. van Riessen, landmeter van het Kadaster te Arnhem, 3. H. H. Kreeftenberg, landmeter van het Kadaster aan het Departement van Financiën, tevens secretaris. De hiervoor sub 1 en 3 genoemde heeren zijn ook resp. als voorzitter en secretaris benoemd in de commissie van examen voor landmeter van het Kadaster; als derde lid dier commissie is aangewezen: L. Bakker, landmeter van het Kadaster te Arnhem. In de eerste helft van 1924 zal examen voor boekhouder van het Kadaster worden afgenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 156