c. opname van het buizennet der Amsterdamsche Water leiding; d. opnemingen betreffende wegenaanleg Amstelveen— vlieg kamp «Schiphol»; e. opnemingen betreffende het uitbreidingsplan voor Soest en Zeist f. opnamen ten dienste van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. In bewerking komen thans de Havens van Rotterdam en de Nieuwe Waterweg. Spreker hoopt dat zijne voordracht er toe moge leiden om de samenwerking tusschen verschillende lichamen te bevorderen; aan de ambtenaren van het kadaster staat het thans te beoordeelen in hoeverre de luchtfotografie ook hun steun zal kunnen ver- leenen bij hunnen arbeid. Wij hebben den inhoud dezer zoo belangrijke voordracht hier zoo goed doenlijk weergegeven, hier en daar ter wille van den lezer aanvullende die punten, welke in het korte tijdsbestek door den spreker slechts terloops konden worden aangeroerd. Verwezen zij hier nog naar de volgende bronnen: 1. Application de la photographie aérienne par L. P. Clerc. 2. La photographie aérienne par André H. Carlier. 3. Emploi de la photographie aérienne aux levés cadastraux et aux levés géographiques. Rapport sur les études techniques effectuées en 1919 et 1920, sous la direction de M. H. Roussilhe (Paris, Imprimerie Hallu, 1921). 4. Airplane Photography by Ides. 5. Photogrammetrie aus Luftfahrzeugen von Prof. R. Hugers- hoff en Dr. H. Cranz. 6. Luftphotographie von Pulfrich; verder naar verschillende werken en artikelen van Dolezal, Finsterwalder, Kohlschütter, Saconney, Scheimpflug, etc- T. Polêe. i6

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 16