Guichard, Heines, Houben, P. J. F. Kater, Kiers, Klompe, de Korver, Kreeftenberg, Van Mameren, de Mazure, de Neyn van Hoogwerff, Noltée, Pentinga, J. H. Pieters, H. J. Pieters, ter Plegt, Polee, Pollen, Poortman, L. G. Prinsen, van Riel, J. F. A. van Riessen, W. van Riessen, de Ruiter, Sanders, Schram, Smeets, Smit, Smits, Soer, Stakman, Steen bergen, Stoorvogel, Tepper, Tichelaar, Tienstra, Wester huis (48). Afwezig met kennisgeving de leden van der Deure en Kloos terboer. De heer J. H. van Leusen, Inspecteur der Heidemaatschappij woont op uitnoodiging van het Bestuur de vergadering bij. a. De Voorzitter opent ruim half elf de Vergadering met een overzicht van de bezuinigingsmaatregelen, die in het afgeloopen jaar ten aanzien van het kadaster en de ambtenaren zijn genomen. Het stopzetten der hermetingen eischt een zoo deugdelijk moge lijken bijhoudingsdienst, waaraan door het gebruik van vaste punten een blijvende waarde voor latere vernieuwing kan worden gegeven. De indiening van het Wetsontwerp op de Ruilverkaveling gaf het Bestuur aanleiding een deskundige uit te noodigen, deze wet nader voor de leden toe te lichten. Verder wijst de Voorzitter op het verheugend feit, dat in dit jaar voor de eerste maal door den cursus te Wageningen land meters zijn afgeleverd en herdenkt de beide in den loop van het jaar gestorven oud-Voorzitters der Vereeniging Hoffmann en Verhoeven. Tenslotte dringt hij aan op bekorting der besprekingen met het oog op de lange agenda en deelt mede, dat de punten f ie gedeelte en g 2e gedeelte door de voorstellers zijn ingetrokken. b. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. c. Het verslag van den toestand der Vereeniging wordt goed gekeurd. Op een vraag van den heer Dogterom antwoordt de Voorzitter, dat enkele jongere leden te Maastricht niet tevreden waren met het optreden van het Bestuur te hunnen behoeve en vermoedelijk daarom hun lidmaatschap hebben opgezegd. 182

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 182