d. De heer J. M. H. Heines, eenig candidaat voor de Redactie van het Tijdschrift wordt bij acclamatie als zoodanig door de vergadering gekozen. Alvorens te beslissen wenscht de heer Heines enkele bezwaren omtrent het tijdschrift te uiten. Overi gens hulde brengend aan den heer Polêe voor diens artikelen merkt hij op, dat deze niet altijd direct betrekking hadden op het dienstvak en acht hij in die richting beperking noodzakelijk, mede met het oog op de kosten. Dat eene kleine vereeniging als de onze twee organen bekostigt is eene overbodige weelde. Eén orgaan met een redactioneel en een door het bestuur ge redigeerd gedeelte is voldoende. Het Bestuur behoudt de be voegdheid in een bijzonder geval een afzonderlijk huishoudelijk orgaan te doen verschijnen. Spreker meent, dat statuten en huis houdelijk reglement zich niet tegen de voorgestelde vereeniging verzetten. De Voorzitter verklaart dat het bestuur geen bezwaar heeft. Alleen zal er bij de inbinding en verzending rekening moeten worden gehouden met de bepafing, dat buitengewone leden geen huishoudelijk orgaan ontvangen. De heer So er acht het illusie, dat op deze wijze zal worden bezuinigd. De heer Heines acht de samenvoeging een gemak voor den redacteur in tijden van gebrek aan kopy. De heer Tienstra vreest voor vertraging van bestuursmede- deelingen. De vergadering vereenigt zich met het voorstel van den heer J. F. A. van Rïessen, de regeling over te laten aan het bestuur en den redacteur. De heer Heines neemt hierop de benoeming aan (applaus). De Voorzitter spreekt thans een hartelijk afscheidswoord tot den aftredenden redacteur, waarin hij zoowel diens bekwaamheid als ambitie in herinnering brengt. Sedert 1914 herkoos men den heer Polêe telken jare, al bleef hij zich ondanks de critiek con sequent bij voorkeur bewegen in de randgebieden van ons vak. Mede door hem kreeg onze vereeniging tusschen hare zusters de plaats die haar toekomt. Spreker brengt hem de hulde en den dank der vereeniging, die de vergadering door een langdurig applaus onderstreept. i»3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 183