192 vergemakkelijkt te worden door den eisch van art. 14 (V4 van het aantal eigenaren) te laten vervallen en door in art. 22 den voorstanders een betere kans te geven», wordt na toelichting door den heer Kreeftenberg aangenomen met 37 stemmen vóór, 9 tegen en 2 blanco. Conclusie 3: «De rechterlijke macht behoort over het plan van ruilverkaveling, als zijnde een zuiver technische aangelegenheid, geen zeggenschap te hebben», wordt na eenig debat aangenomen met 41 stemmen vóór, 6 tegen en 1 blanco. Met een woord van dank aan inleider en debaters sluit de Voorzitter de beraadslagingen over dit punt. g. Voorstel van de afdeeling Breda: De vergadering spreke als haar meening uit, naar aanleiding van het 2e gedeelte van het artikel «Bezuiniging bij het Kadaster» van de hand van den heer Boer in het Tijdschrift 5e afl. 1922 dat: de bijbladen niet dienen afgeschaft te worden en dat de voort zetting van bijbladen vernieuwing ook thans gewenscht is. De heer Heines verklaart nader de bedoeling van het voorstel. De heer Dogterom stelt namens de afd. Zutphen voor, het voorstel aan te vullen met de woorden: «en dat de nette, veld en gemeenteplans tegelijk met het bijblad moeten worden ver nieuwd». De heer de Korver zegt, dat het in de vele onnoodige ge vallen mogelijk moet blijven, daartoe niet over te gaan. I. V. en landmeter zullen uit zich zelf wel gaan vernieuwen, indien dat noodig blijkt. De Voorzitter geeft in overweging, iets van de motieven uit de. toelichting in het voorstel zelf over te nemen, waarmede de vergadering zich vereenigt. De heer Dogterom trekt ter wille van het oorspronkelijk voorstel het amendement Zutphen in. De thans aangevulde motie, luidendeDe bijbladen dienen niet te worden afgeschaft en de voortzetting van bijbladen-vernieuwing is ook thans gewenscht daar: i°. door vernieuwde bijbladen de minuutplans worden gespaard; 2°. de nauwkeurigheid van het werk in het niet vernieuwde kadaster door het bijblad wordt verhoogd, en 3°. de zuinigheid wordt gediend, omdat het opmaken van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 192