193 hulpkaarten en het vernieuwen van versleten veld-, nette- en gemeenteplans het vlugst met behulp van vernieuwde bijbladen geschiedt», wordt met algemeene stemmen aangenomen. h. De heer ter PI egt trekt namens de afd. Friesland de candidatuur van den heer Heines in wegens zijn benoeming tot redacteur. De aangevulde groslijst bevat de namen: de Neyn van Hoogwerff, van Mameren, H. J. Pieters, Klooster boer, Klompe en Bes die bij eerste stemming in de genoemde volgorde resp. 4, 2, 7, 13, 2 en 17 stemmen op zich vereenigen. Bij de tweede stemming heeft de heer Bes 27, de heer Kloos terboer 13 stemmen, de overige zijn verdeeld en 2 blanco, zoodat eerstgenoemde is gekozen. De heer K. J. Bes te Leiden neemt desgevraagd de benoe ming aan (applaus). i. Met 42 van de 48 stemmen wordt besloten de volgende algemeene vergadering te Utrecht te houden, indien deze één dag zal duren. Voor een vergadering van langeren duur wordt met 27 van de 48 stemmen Amsterdam aangewezen ('s-Gravenhage had 14 stemmen). k. Bij de rondvraag vestigt de heer Kreeftenberg er de aandacht op, dat de werkzaamheden voor de graadmeting binnen afzienbaren tijd zijn afgeloopen. Hij acht vastlegging der secun daire punten van den tweeden rang alleen dan noodig, als zij moeten dienen voor een hermeting of als een afwijking wordt geconstateerd. Vastlegging van den bijhoudingsdienst aan een voor elke gemeente te ontwerpen stelsel van vaste punten en invoering van het proces-verbaal van grensregeling moet worden overwogen. De Voorzitter zegt toe, dat het bestuur deze onderwerpen nader onder de oogen zal zien, en sluit daarna met een woord van dank voor opkomst en medewerking de vergadering. De Secretaris, P. J. ter Plegt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 193