INHOUD VAN JAARGANG XXXIX. Bladz. De toepassing van punttransformaties in de Landmeetkunde, door H. F. van Riel3 De Luchtfotografie, hare ontwikkeling en toepassing Verkort verslag der voordracht, gehouden door den heer J. H. Sar, Chef van den foto- technischen dienst der luchtvaartaf deeling te Soesterberg, op 28 Augustus ig22), door T. Polêe9 De Comptometer met afbeelding), door J. F. A. van Riessen 17 Tel- en Rekenmachines voor den Kadastralen Dienst, door T. Polêe 21 „Wat is het doel en het nut van het bijblad?", door G. W. Kloosterboer 23 Bestuursmededeeling25 Het eerste Landmetersexamen aan de Landbouwhoogeschool door T. Polêe26 Een nieuw systeem kaartenkast (met 2 afbeeldingendoor H. Vermeulen 30 Berichten32, 76, 127, 156, ic,6 „In Memoriam" (C. W. Hoffmann), door T. Polêe33 Ruilverkaveling en het desbetreffende Ontwerp van Wet, door T. Polêe34 Opleiding der Cultuur-technici aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, Verslag der Lezing voorde Vereeniging „Geodesie", door den heer P. P. Mesü) door W. van der Werff38 Naar aanleiding van: „Bezuiniging bij het Kadaster", door E-. R. de Vries38 Aanteekeningen naast overschrijvingen in de Openbare Registers, door M. A. Hollestelle66 De afwijking van het licht in het gravitatieveld der zon, door T. Polêe77 Het ab, c der fotogrammetrie voor kadastreering van horizontaal terrein, door I. Boer Hzn82 Plaatsbepaling door meting van richtingen in het te bepalen punt, door Roborgh97 Kadaster-theodolieten met electrische belichting der afleesmicroscopen en geelfilter, met afbeelding), door T. Polêe100 Vaste punten voor het Kadaster, II, met figuur), door F. H. van der Linden van Sprankhuizen102 Het Ontwerp-Ruilverkavelingswet Verslag der voordracht van den heer H. H. Kreeflenberg in de Vergadering der Af deeling Noord-Holland van de Broederschap van Candidaat-Notarissen in Nederla?id, op 12 April 1923)113

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 199