25 Wanneer over een honderd jaar opnieuw dit bijblad-werkplan versleten is, kan men dan, uitgaande van het 2e minuutplan het verjongingsproces opnieuw ter hand nemen. Hopen we met den heer Boer, dat inmiddels de bezuinigings koorts is geweken en de hermetingen in gestadig tempo voortschrijden over deze landen! G. W. Kloosterboer. BESTUURSMEDEDEELING. Van meerdere zijden is tot ons naar aanleiding van het artikel van den Heer I. Boer Hzn.: «Bezniniging bij het Kadaster», opgenomen in de 5e aflevering 1922 van het Tijdschrift, de vraag gericht, of op te nemen artikelen vooraf ter kennis van het Be stuur worden gebracht. Als antwoord op de gestelde vragen verklaren wij, dat zulks niet het geval is. De verantwoordelijkheid voor de opname van bijdragen berust niet bij het Bestuur doch bij den Redacteur; maar ook door dezen kunnen zeer zeker geen artikelen geweerd worden, alleen omdat de leden het waarschijnlijk vrij algemeen met den inhoud daarvan niet eens zijn. Het vrije woord moet steeds gehandhaafd worden en het «hoor en wederhoor» bevorderd. Voor het Bestuur als zoodanig bestaat dan ook geen enkele reden om de beschouwingen van den Heer Boer geheel of ten deele aan critiek te onderwerpen. Waar zou de grens van in menging zijn? En zou dan uit een zwijgen van het Bestuur bij andere artikelen niet instemming afgeleid mogen worden? Daar de Redactie van ons Tijdschrift geen deel van het Bestuur uitmaakt, draagt dit ook onder geen beding eenige verantwoorde lijkheid voor den inhoud. Tenslotte willen wij echter naar aanleiding van de ons in het bijzonder gestelde vraag wel verklaren, dat wij de in het artikel voorkomende beschouwingen betreffende de bijbladen absoluut niet deelen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 25