HET EERSTE LANDMETERSEXAMEN AAN DE LAND- BOUWHOOGESCHOOL. Bij het pas gehouden examen voor Landmeter zijn geslaagd de heeren; G. C. ter Beeke, C. G. Daleboudt, P. J. van Een denburg (imet lof), N. D. Haasbroek, F. Harkink (met lof), J. F. Ilsen met lofA. J. H. Meertens, H. Meindersma, W. Nikkels, L. J. Ragut, W. van Riessen (mei lof), en E. H. W. Visser. Bij de mededeeling van den uitslag werd door den Voorzitter der Examen-Commissie Prof. J. W. Dieperink c.i. de volgende toespraak gehouden: «Namens de examencommissie heb ik het groote genoegen U mede te deelen, dat aan U allen het Diploma van Landmeter zal worden uitgereikt. Met het behaalde succes wensch ik U van harte geluk. Voorts heeft de commissie besloten, dat dit voor de Heeren: P. J. van Eendenburg. F. Harkink. J. F. Ilsen W. van Riessen zal geschieden onder de toevoeging van met lof, een onderscheiding door U ten volle verdiend en waarmede ik U opnieuw mijn beste wenschen aanbied. Alvorens deze zitting op te heffen, wil ik er op wijzen, dat dit oogenblik er een is van meer dan gewone beteekenis. Voortaan zal het uitreiken van het diploma van landmeter niet anders zijn dan een periodiek terugkeerend gebeuren; nu daaren tegen is het de eerste maal, dat dit geschiedt ter vervanging van het oude diploma van geëxamineerd en beëedigd landmeter, waarvan de examenregeling met i Januari j.l. is komen te vervallen. Dat dit oude diploma geen algemeene waardeering genoot, kwam tot uiting in het feit, dat het bezit daarvan alleen, de mogelijkheid van benoeming tot landmeter van het Kadaster niet als van zelf sprekend meebracht. De kadastrale dienst stelde er prijs op zijn toekomstige ambte naren langs praktischen weg te vormen, terwijl door het volgen van de colleges te Delft en door zelfstandige studie de noodige theoretische kennis moest worden verworven. 26

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 26